Opowiadał o cenzurze w PRL-u

ePiotrkow Środa, 21 lutego 20188 3095
"Knebel. Cenzura w PRL-u" to tytuł książki Błażeja Torańskiego, dziennikarza, b. rzecznika prezydenta Piotrkowa. We wtorek w Centrum Idei ku Demokracji odbyło się spotkanie podczas którego autor publikacji opowiadał o cenzurze, która jak się okazuje nadal jest obecna w naszym życiu.

Błażej Torański przeprowadził rozmowy z 21 osobami takimi jak Grzegorz Królikiewicz, Krzysztof Zanussi, Zbigniew Lew - Starowicz, Jan Pietrzak czy Andrzej Rosiewicz. - Cenzura jest odczytywana bardzo płasko wyłącznie jako Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Tymczasem cenzura w PRL-u to była hydra lernejska, wielogłowa. Ona występowała na wielu poziomach: autocenzura, wewnątrzredakcyjna i tego urzędu. A GUKPPiW był kimś w rodzaju komórki kontroli jakości w zakładzie. Starałem się ująć zjawisko cenzury z bardzo różnej strony - mówił autor podczas spotkania.


Zainteresował temat?

0

8


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bełkot ~bełkot (Gość)23.02.2018 00:49

Cenzura jest nadal tylko w innym opakowaniu!!!!

31


zmaltretowana ździebko ~zmaltretowana ździebko (Gość)21.02.2018 21:04

Otwieram gazetę - Stawski. Włączam internet - Stawski. Oglądam telewizję - Stawski. Nastawiam radio - Stawski. Idę do kościoła - Stawski. Siedzę w MOK-u - Stawski. Idę ulicą - Stawski. Wyjmuję jedzenie z lodówki - Stawski! Odkręcam prysznic - Stawski! Odgrzewam kotleta w mikrofali - Stawski!! Wkładam brudy do pralki - Stawski!!! Sprawdzam ciasto w piekarniku - Stawski!!! Już boję się żonie wskoczyć do łóżka!!!!!!

32


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)21.02.2018 15:22

centrum Idei ku Pisokracji, demokracja się skończyła wraz z dojściem do władzy Macierewicza , który głosił w Piotrkowie takie tezy - Dwa lata temu Macierewicz z wielką pompą ogłaszał, że otrzymuje informacje od swoich wyborców, że słyszą w głowach nie swoje głosy, które każą im wykonywać polecenia. Macierewicz twierdził, że to dowód na testowanie na Polakach broni elektromagnetycznej ale nic w tej kwestii nie zrobił! , hahaha

54


ptyś ~ptyś (Gość)21.02.2018 14:15

Było chociaż ze trzech słuchaczy?

73


pyzio ~pyzio (Gość)21.02.2018 14:08

A kiedy będzie odczyt na temat współczesnej cenzury?

111


his. ~his. (Gość)21.02.2018 10:46

Od Andrzej Rosiewicz. Obejrzyjcie sobie na you.. kronikę PKF nr 29 z 1985 roku. Zobaczycie jak brykał na scenie p u b l i c z n e j razem a Rodowicz. "Knebel" mu wtedy.... zakładano

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat