Olga Zozula i chór II LO wspólnie na scenie MOK

ePiotrkow Poniedziałek, 05 marca 20180 3374
W sobotę 3 marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wyjątkowy koncert. Wspólnie na scenie wystąpiła Olga Zozula (absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi i uczennica Maureen Scott z Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie) oraz chór II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie. W sobotnie popołudnie w MOK-u zabrzmiały najsłynniejsze musicalowe utwory i arie operowe.

Ładuję galerię...

Piotrkowski koncert Olgi Zozuli, którego tytuł brzmiał „Kochaj, aby żyć”, otwierał europejskie tournée wokalistyki, której wielką pasją stało się popularyzowanie sztuki operowej i musicalowej. Olga i licealny chór pod kierownictwem Renaty Tomy wspólnie wykonali między innymi utwory „If I love you”, „Someone to watch over me” i „Ave Maria”. W trakcie trwającego ponad godzinę koncertu 19-letnia Olga Zozula zaśpiewała piosenki legendarnego kompozytora Adrew Lloyda Webbera z musicali „Koty” i „Upiór w Operze”, arię „Czardasz” z operetki „Księżniczka Czardasza”, z bardziej współczesnych hitów: „Tell him”, „I will always love you” i „Summertime”. Na fortepianie wokalistce i chórowi II LO akompaniowała Anastazja Wilczkowska.

 

Olga Zozula pochodzi z Ukrainy, gdzie uczyła się między innymi w Kijowie w Szkole Muzycznej i w Państwowej Szkole Eksternów. Od 16. roku życia mieszka w Polsce, gdzie podjęła studia na kierunku śpiew klasyczny i musicalowy w Akademii Muzycznej w Łodzi, które ukończyła w ubiegłym roku.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat