Okradał sklepy i komórki. Odpowie przed sądem

PolicjaBełchatów Wtorek, 28 kwietnia 20202 2324
Bełchatowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do komórek piwnicznych. Amator cudzego mienia usłyszał też zarzuty kradzieży artykułów przemysłowych z marketów na terenie Bełchatowa. Policjanci odzyskali rower skradziony w wyniku włamania.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej komendy pracowali nad sprawami kradzieży jakie miały miejsce w dwóch marketach na terenie miasta. Łupem sprawcy padły artykuły drogeryjne oraz elektroniczne, których łączną wartość oszacowano na blisko 1500 złotych. Wizerunek sprawcy częściowo zarejestrowały kamery monitoringu. W tym samym czasie bełchatowska policja została zawiadomiona o dwóch włamaniach do komórek piwnicznych przy ulicy Hubala w Bełchatowie. Przestępstwa miały miejsce w marcu i kwietniu 2020 roku. Nieustalony wówczas sprawca najpierw ukradł 70 butelek alkoholu, którego wartość oszacowano na 2000 złotych. Po upływie miesiąca na tej samej ulicy doszło do kolejnego włamania. Tym razem z piwnicy skradziono rower o wartości 600 złotych. Nad sprawami tych włamań cały czas pracowali kryminalni. Sprawdzali zebrane informacje i każdy nowy trop pojawiający się w sprawie. Ustalili, że sprawcą tych włamań i kradzieży był 34-letni bełchatowianin. Podejrzewany mężczyzna nie posiadał stałego adresu zamieszkania i jego zatrzymanie było utrudnione. W Poniedziałek (27 kwietnia) kryminalni zatrzymali podejrzewanego. Zaskoczony mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa w parku na terenie Zelowa. Policjanci odzyskali skradziony rower. 34-latek usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za pierwsze z przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kradzież z włamaniem to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

figofago321 ~figofago321 (Gość)29.04.2020 07:53

Kolejne partie nie pozwalają na publikowanie wizerunku przestępców i dlaczego mnie to nie dziwi ?
Przecież taki przepis spowodowałby spadek różnych przestępstw o połowę albo więcej, więc jest to działanie na szkodą państwa !

10


gość ~gość (Gość)28.04.2020 13:07

Samoloty, komórki.. a temat szczepionki ucichł.

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat