Ogromny sukces młodych piotrkowskich szczypiornistek

Strefa FMKraj Wtorek, 10 marca 202010 4965
Zawodniczki Piotrcovii, które w tym sezonie reprezentują AZS AWF Warszawa, pomogły tej drużynie wywalczyć mistrzostwo Polski juniorek. Miały w tym ogromny udział, ponieważ gra ich tam aż osiem. Podczas finałowego turnieju, który odbył się w miniony weekend w Warszawie, gospodynie najpierw pokonały w karnych SPR Arka Gdynia 22:22 (11:7) - k. 5:3, a następnie zwyciężyły z MTS Kwidzyn 26:25 (10:13).

O tym sukcesie rozmawialiśmy z Sarą Szczukocką i Zuzanną Gałas.

 

Nasza przygoda z piłką ręczną zaczęła się w piotrkowskim Gimnazjum nr 5, tam trafiłyśmy pod skrzydła Ewy Więcek i Ani Kalinowskiej i to one pierwsze dostrzegły w nas potencjał. W Piotrkowie Trybunalskim możliwości dalszego rozwoju były w pewnym momencie ograniczone, dlatego trenerki stwierdziły, że wyjazd do Warszawy będzie najlepszym rozwiązaniem. To dobry klub i dobra szkoła sportowa. Oczywiście docelowo każda z nas chciałaby grać w swoim macierzystym klubie, czyli Piotrcovii, ale jeszcze nie wiemy, gdzie wylądujemy za kilka lat, ponieważ nie wszystko zależy od nas - powiedziały nam młode piłkarki.

 

Oprócz Sary Szczukockiej i Zuzanny Gałas, barwy warszawskiej drużyny reprezentuje jeszcze sześć innych zawodniczek Piotrcovii: Agnieszka Hase, Małgorzata Krawczyk, Aleksandra Krzyżak, Magdalena Berlińska, Julia Jerczyńska i Olga Kuzon.

Najlepszą barmkarką Mistrzostw Polski Juniorek została Aga Hase, a królową strzelczyń Magdalena Berlińska. Już dzisiaj widać, że młode piłkarki Piotrcovii mają ogromny potencjał, miejmy więc nadzieję, że niebawem zobaczymy niektóre z nich w pierwszej drużynie Piotrcovii.

 


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Smutne ale... ~Smutne ale... (Gość)14.03.2020 12:35

... prawdziwe: z Piotrkowa się wyjeżdża a nie przyjeżdża... Szkoda, bo jak widać potencjał jest, tylko trzeba go umieć zagospodarować, czyli zainwestować w zdolnych Piotrkowian a nie Mediatekę.

10


gość ~gość (Gość)13.03.2020 23:03

Proszę dać szansę zorganizowania żeńskiej drużyny Piotrcovi Mistrzyniom Polski w tej dyscyplinie, które wiedzą jak wychować zawodniczki z charakterem...
A wiele talentów już zmarnowano...
Wiele...

10


gość ~gość (Gość)10.03.2020 15:50

Cały czas słychać komentarze że młode zawodniczki nie mają szans na grę w Piotrcovi. I wina zwalana jest na klub. Niedawno na pewnym profilu swoje żale wylewały zawodniczki. To skoro zawodniczki uważają ze krzywdzi je piotrcovia to nie grają w innych klubach. A odpowiedź jest jedna, nie każda trenująca zawodniczka musi grać w ekstraklasie.

22


gość ~gość (Gość)10.03.2020 16:31

WSZYSTKIE WYMIENIONE ZAWODNICZKI UCZESZCZAŁY DO KLASY SPORTOWEJ W GIMNAZJUM NR 5 W PIOTRKOWIE TRYB. GDZIE TRENERKAMI BYŁY ANNA KALINOWSKA I EWA WIĘCEK.I REALIZOWAŁY PROGRAM MINISTERIALNY OŚRODKI SZKOLENIA PIŁKI RECZNEJ

03


gość ~gość (Gość)10.03.2020 11:50

Super informacja! Szkoda, że nie pod szyldem Piotrcovii. GRATULACJE!
Tylko, żeby nikt nie zapomniał o "matkach" tego sukcesu. Obie Panie trenerki robią świetną robotę z młodymi zawodniczki.

50


gość ~gość (Gość)10.03.2020 11:11

Brawo!!!

30


wkurzony ~wkurzony (Gość)10.03.2020 10:45

Tylko pogratulować i mieć nadzieje,że wrócą do nas

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat