Ogromny sukces młodych piotrkowskich szczypiornistek

Strefa FMKraj Wtorek, 10 marca 202012 5438
Zawodniczki Piotrcovii, które w tym sezonie reprezentują AZS AWF Warszawa, pomogły tej drużynie wywalczyć mistrzostwo Polski juniorek. Miały w tym ogromny udział, ponieważ gra ich tam aż osiem. Podczas finałowego turnieju, który odbył się w miniony weekend w Warszawie, gospodynie najpierw pokonały w karnych SPR Arka Gdynia 22:22 (11:7) - k. 5:3, a następnie zwyciężyły z MTS Kwidzyn 26:25 (10:13).

O tym sukcesie rozmawialiśmy z Sarą Szczukocką i Zuzanną Gałas.

 

Nasza przygoda z piłką ręczną zaczęła się w piotrkowskim Gimnazjum nr 5, tam trafiłyśmy pod skrzydła Ewy Więcek i Ani Kalinowskiej i to one pierwsze dostrzegły w nas potencjał. W Piotrkowie Trybunalskim możliwości dalszego rozwoju były w pewnym momencie ograniczone, dlatego trenerki stwierdziły, że wyjazd do Warszawy będzie najlepszym rozwiązaniem. To dobry klub i dobra szkoła sportowa. Oczywiście docelowo każda z nas chciałaby grać w swoim macierzystym klubie, czyli Piotrcovii, ale jeszcze nie wiemy, gdzie wylądujemy za kilka lat, ponieważ nie wszystko zależy od nas - powiedziały nam młode piłkarki.

 

Oprócz Sary Szczukockiej i Zuzanny Gałas, barwy warszawskiej drużyny reprezentuje jeszcze sześć innych zawodniczek Piotrcovii: Agnieszka Hase, Małgorzata Krawczyk, Aleksandra Krzyżak, Magdalena Berlińska, Julia Jerczyńska i Olga Kuzon.

Najlepszą barmkarką Mistrzostw Polski Juniorek została Aga Hase, a królową strzelczyń Magdalena Berlińska. Już dzisiaj widać, że młode piłkarki Piotrcovii mają ogromny potencjał, miejmy więc nadzieję, że niebawem zobaczymy niektóre z nich w pierwszej drużynie Piotrcovii.

 


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wkurzony ~wkurzony (Gość)10.03.2020 10:45

Tylko pogratulować i mieć nadzieje,że wrócą do nas

70


Smutne ale... ~Smutne ale... (Gość)14.03.2020 12:35

... prawdziwe: z Piotrkowa się wyjeżdża a nie przyjeżdża... Szkoda, bo jak widać potencjał jest, tylko trzeba go umieć zagospodarować, czyli zainwestować w zdolnych Piotrkowian a nie Mediatekę.

11


gość ~gość (Gość)13.03.2020 23:03

Proszę dać szansę zorganizowania żeńskiej drużyny Piotrcovi Mistrzyniom Polski w tej dyscyplinie, które wiedzą jak wychować zawodniczki z charakterem...
A wiele talentów już zmarnowano...
Wiele...

11


gość ~gość (Gość)10.03.2020 15:50

Cały czas słychać komentarze że młode zawodniczki nie mają szans na grę w Piotrcovi. I wina zwalana jest na klub. Niedawno na pewnym profilu swoje żale wylewały zawodniczki. To skoro zawodniczki uważają ze krzywdzi je piotrcovia to nie grają w innych klubach. A odpowiedź jest jedna, nie każda trenująca zawodniczka musi grać w ekstraklasie.

23


gość ~gość (Gość)10.03.2020 16:31

WSZYSTKIE WYMIENIONE ZAWODNICZKI UCZESZCZAŁY DO KLASY SPORTOWEJ W GIMNAZJUM NR 5 W PIOTRKOWIE TRYB. GDZIE TRENERKAMI BYŁY ANNA KALINOWSKA I EWA WIĘCEK.I REALIZOWAŁY PROGRAM MINISTERIALNY OŚRODKI SZKOLENIA PIŁKI RECZNEJ

03


gość ~gość (Gość)10.03.2020 11:50

Super informacja! Szkoda, że nie pod szyldem Piotrcovii. GRATULACJE!
Tylko, żeby nikt nie zapomniał o "matkach" tego sukcesu. Obie Panie trenerki robią świetną robotę z młodymi zawodniczki.

51


gość ~gość (Gość)10.03.2020 11:11

Brawo!!!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat