Ogromny sukces EkoAgentów z Budowlanki

ePiotrkow Środa, 28 lipca 20212 1230
Reprezentanci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, uczniowie klas I i II Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej, zajęli I miejsce w Polsce w drugim etapie projektu „POSTAW NA SŁOŃCE”.

Aby osiągnąć taki sukces, drużyna musiała m.in.: poznać tematykę związaną z energetyką odnawialną. Należało też zaprojektować odpowiednią ilość ogniw fotowoltaicznych dla budynku szkoły i trzech domów jednorodzinnych. Niezbędne było również wyliczenie tego, ile drzew trzeba zasadzić, aby skompensować zanieczyszczenie środowiska dwutlenkiem węgla, który powstaje przy wyprodukowaniu energii elektrycznej dla obliczanych budynków z tradycyjnych źródeł - czyli węgla kamiennego.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Strach się bać ~Strach się bać (Gość)28.07.2021 16:08

Już im ryją czapki.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat