Ogólnopolskie sukcesy zespołów teatralnych z MOK

ePiotrkow Poniedziałek, 04 czerwca 20180 1631
Zespoły teatralne z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie z coraz większymi sukcesami biorą udział w ogólnopolskich festiwalach i przeglądach artystycznych. Tylko w ostatnich tygodniach młodzi piotrkowscy artyści zdobyli trzy nagrody i trzy wyróżnienia.

Ładuję galerię...

Zespół teatralny „Lepszy Profil” wziął udział w 50. Spotkaniach Lalkarzy, które odbywały się od 16 maja w Lublinie. Młodzi artyści przywieźli nagrodę finansową. Otrzymali również podziękowanie za pierwsze udane spotkanie z teatrem plastycznym w spektaklu „Twarz w Twarz”. Dodatkowo Rada Konsultantów wręczyła instruktorce Małgorzacie Kowalczyk specjalne podziękowania za reżyserię spektaklu, i przygotowaną do niego scenografię. Ponadto uczestnicy lubelskiego festiwalu wzięli udział w wielu towarzyszących wydarzeniu warsztatach, na których mogli doskonalić swoje artystyczne umiejętności. W programie „50. Spotkań...” znalazły się również spektakle zawodowe z Polski, Rosji i Francji. Wspomnianej Radzie Konsultantów przewodniczył Marek Waszkiel, znany ekspert ds. teatru lalek, członek władz międzynarodowego stowarzyszenia lalkarzy UNIMA. Jednym z członków Rady była Malina Prześluga, dramatopisarka, kierowniczka literacka Teatru Animacji w Poznaniu, która poprowadziła warsztaty dla instruktorów.

 

Kolejny sukces, jaki odnieśli MOK-owscy artyści miał miejsce podczas XXIII Zamkowych Spotkań Teatralnych o Laur „Złotego Gargulca” w Szydłowcu. Zespół Pierwsze słyszę zdobył II nagrodę w kategorii teatry dziecięce za spektakl „Bez sensu”. Uzasadniając werdykt jury podkreślało, że walorem nagrodzonego przedstawienia jest odważne zabieranie głosu we własnych sprawach. Dodatkowo jako osobowość sceniczna została wyróżniona Nadia Krupa. Z kolei Teatr Absurdalni za spektakl „Gdzie popadnie” otrzymał II nagrodę w kategorii teatry młodzieżowe. Wyróżnienia dla osobowości scenicznych jury wręczyło Weronice Bednarek i Robertowi Alberciakowi.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat