Ogólnopolski turniej w Speedcubingu już z rekordem kraju

ePiotrkow Sobota, 25 marca 20174 6688
Ponad 100 zawodników w tym 6 z Piotrkowa bierze udział w Ogólnopolskim Turnieju w „Speedcubingu” o Puchar Prezydenta Piotrkowa. Już pierwszego dnia miłośnik kostki ze Skierniewic ułożył ją w 43,69 bijąc rekord Polski. Konkurencji jest aż 10, więc układać można nie tylko tą popularną stworzoną przez Erno Rubika, ale również inne o większych możliwościach i kombinacjach.

Ładuję galerię...

W konkurencji mega minx (kostka wielościenna) Ernestowi Soroszyńskiemu udało się pobić rekord Polski - 43,69. Dla zwykłego zjadacza chleba rzecz nie do ogarnięcia – cieszy się Leszek  Heinzel dyrektor OSIR w Piotrkowie. Skąd zamiłowania u nowego rekordzisty Polski do układania tak skomplikowanej kostki?  - Spotkałem kiedyś kolegę,  zobaczyłem, że układa kostkę i też spróbowałem. Spodobało mi się. Chciałbym układać kostkę poniżej 40 sekund żeby pobić rekord świata.

 

Zawody, które odbywają się w Centrum Rekreacyjno – Rehabilitacyjnym przy ul. Belzackiej w Piotrkowie potrwają do niedzieli.

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pod wrażeniem ~pod wrażeniem (Gość)27.03.2017 13:11

bardzo fajna impreza - i spore zainteresowanie wśród młodzieży. Jest mała szansa, że stara dobra zabawka odciągnie młodych (choć na chwilę) od kompa. :-) Przy kolejnej edycji można liczyć na jeszcze większe zainteresowanie.
Szczególne uznanie dla naszego młodego debiutanta - Olka Bednarskiego z SP 12.

00


xx ~xx (Gość)27.03.2017 09:20

Super, że Ci młodzi ludzie mają jakieś hobby.
Widać, że są tym zafascynowani.

10


uczestnik ligii ~uczestnik ligii (Gość)26.03.2017 12:29

Jeśli układasz zapraszamy na spotkania ligowe. Szczegóły znajdziesz na https://www.facebook.com/CubeFactoryLodz/

10


Amator kostki ~Amator kostki (Gość)25.03.2017 20:57

Mam nadzieję że te zawody będą się odbywały co roku, świetna zabawa!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat