Ogłoszono przetarg na komunikację miejską

Strefa FM Środa, 30 lipca 200813 4684
Czy MZK w Piotrkowie w przyszłym roku będzie nadal wozić piotrkowskich pasażerów? Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na świadczenie tych usług na terenie Piotrkowa. Obejmuje on 1 900 000 wozokilometrów w skali roku.
Do przetargu prawdopodobnie przystąpi piotrkowskie MZK. Nie wiadomo czy zgłoszą się inni przewoźnicy. Oferent powinien spełnić kilka warunków zamawiającego m.in. dysponować będzie 28 autobusami niskopodłogowymi, z których co najmniej 9 jest wyposażona w klimatyzację.

Decydować będzie cena za tzw. wozokilometr. Jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty nowe zasady wejdą w życie od 2009 roku. Na liniach organizowanych przez MZDiK ma jeździć: 28 autobusów w dni powszednie (20 całodziennych i 8 kursujących w godzinach szczytu komunikacyjnego); 20 autobusów w soboty (16 całodziennych i 4 kursujące w godzinach szczytu komunikacyjnego; 16 autobusów w niedziele i święta.

- Termin składania ofert został przewidziany do 8 września 2008 roku i wtedy też nastąpi ich otwarcie. Nie wiemy czy do przetargu przystąpi MZK w Piotrkowie czy inny podmiot spoza miasta. Jednak z wiedzy jaką dysponuję wynika, że obecna sytuacja w piotrkowskich emzetkach pozwala temu przedsiębiorstwu na wzięcie udziału w postępowaniu - tłumaczy Jacek Marusiński dyrektor MZDiK w Piotrkowie.

Rozstrzygnięcie przetargu nie wpłynie od strony prawno-administracyjnej na kursowanie minibusów. Do końca 2010 roku będą jeździć na tych samych zasadach co dotychczas. Po tym czasie zgodnie z prawem unijnym, jedyną formą organizowania komunikacji miejskiej będą przetargi.

I na koniec ciekawostka, zamawiający określił także w specyfikacji istotnych warunków, to jak mają być ubrani kierowcy autobusów.
Oto jego fragment:
"(...)W każdym roku w okresie od 1 maja do 31 siepnia po godzinie 8 do końca dnia dopuszcza się u kierowców brak krawata.
a) w przypadku kobiet - obowiązkowego ubioru składającego się z:
widocznej koszuli w jednolitych barwach, w kratę lub paski, długich spodni lub spódnicy zakrywającej kolana.
b) w przypadku wszystkich kierujących: dopuszcza się możliwość rozpięcia koszuli pod szyją o 2 guziki,
obowiązuje zakaz pracy w spodniach i bluzach sportowych oraz ubiorach typu moro (...)".

Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

k. ~k. (Gość)21.08.2008 19:10

Ja chciałem zwrócić uwagę na mechanizmy gospodarki rynkowej bo naiwność niektórych mnie poraża. Jaką mamy sytuacje Urząd Miejski musi zapewnić transport na terenie miasta. MZK jest państwowy czyli należy do urzędu miasta i UM dopłaca.
Teraz przychodzi prywatny właściciel przejmuje majątek podpisuje umowę i na końcu umowy mówi tak albo płacicie razy trzy albo odchodzę. I teraz mamy dwa rozwiązania albo dopłaty do MZK zwiększą się znacznie czyli w dalszym ciągu dopłacamy ale więcej i to nie do swojego majątku albo powtarza się historia ze stadionem zostają po MZK zgliszcza.
PT to mały rynek monopolista prywatny będzie dyktował warunki bo nikt inny nie przyjdzie do ruiny a wy wszyscy będzie płakali jakie małe kwoty dopłacaliście do starego MZK.
Dlatego trzeba się dwa razy zastanowić zanim podejmie sie pochopną decyzje i do tego zabezpieczyć się razy trzy bo to UM stanie kiedyś pod ścianą.
Ja nie znam sytuacji MZK ale dla mnie jak patrze najlepsza jest własność 34% UM 33% pracownicy 33% inwestor z informacją że UM ma pierwszeństwo pierwokupu od pracowników. Pracownicy dbają o zakład bo to ich, UM ma kontrolę (plus veto w ważnych decyzjach zagrażających spółce) a inwestor daje pieniądze.
W tym wszystkim muszą niestety być zyski jeszcze aby wszyscy byli szczęśliwi. A sprzedać 51% to każdy potrafi.

00


maddox ~maddox (Gość)21.08.2008 18:01

Cytuję:
Co innego np w Łodzi od Szpitala Matkipolki na koniec Zgierskiej to jest kawałek drogi


To się wyprowadź do Łodzi i tam narzekaj na życie...

00


gość ~gość (Gość)21.08.2008 16:59

autobusy z klimą ? dla kogo? za czyją kasę?
na najwyżej 20 min przejazdy (Wierzeje-Słowackiego np)
się bardzo pasażer zgrzeje bez klimy.
Co innego np w Łodzi od Szpitala Matkipolki na koniec Zgierskiej to jest kawałek drogi

00


MANiek ~MANiek (Gość)31.07.2008 09:50

To była tylko taka moja przenośnia ;] W gruncie rzeczy i tak chyba będzie to samo co jest, też nie wiemy czy cokolwiek wyjdzie z tego przetargu. Te ostatnie też dobrze pamiętam. Pozdrawiam ;)

00


motyl ~motyl (Gość)31.07.2008 09:32

Na autobusy o wysokim standardzie MZDiK ogłasza przetarg, mówiąc, że MZK jak wystartuje w przetargu to będzie jeździć a jak nie to nie.
A minibusy - oni mają wolną rękę, jeżdżą zdezelowanym sprzętem, sypiącym się w czasie jazdy. o klimatyzacji można pomarzyć, o wygodnym siedzeniu również
By żyło sie lepiej .... prezesiowi

00


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)30.07.2008 22:18

MANiek: Ładny? Przecież to jest przetarg na 28 autobusów, czyli zwycięzca bierze wszystko! I znowu będzie monopol, a miała być konkurencja.
Poprzednie przetargi z 2006 roku były na 39 autobusów, z czego 50% (19 albo 20 autobusów) to był pakiet dla MZK, pozostałe zadania były podzielone na pakiety po kilka sztuk. I miało to sens, bo każdy pakiet mógł wygrać kto inny - wtedy byłaby konkurencja, a poszczególne firmy starałyby się zapewnić przewozy na jak najwyższym poziomie.

00


JA ~JA (Gość)30.07.2008 21:44

To po co ten przetarg skoro sa minibusy i maja samowolke??

00


epiotrkow ~epiotrkow (Gość)30.07.2008 20:12

Takie rzeczy to tylko w MZDiK :)

00


MANiek ~MANiek (Gość)30.07.2008 20:00

Ahaś, no ale może macie gdzieś same linie, chodzi mi o przebieg, bo o rozkład pytac to się aż boję ;] :D

00


epiotrkow ~epiotrkow (Gość)30.07.2008 19:41

Szczegółowego rozkładu nie ma ale chyba na wszystkie linie z dużym okładem bo w tej chwili MZK ma 1,5 mln wozokilomtrów

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat