Oferty na budowę basenu i hali sportowej w Sulejowie otwarte

ePiotrkowRegion Sobota, 09 lutego 20192 5800
W siedzibie Urzędu Miejskiego w Sulejowie odbyło się kilka dni temu otwarcie ofert przetargowych na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy dwóch budynków: basenu przyszkolnego i hali sportowej.

Oferty złożyli: ArchitekciPL Jerzy Hnat z Gliwic, Architektura Pasywna Pyszczek i Stelmach Sp. J. z Krakowa oraz Pracownia Projektowa PION Andrzej Kusztelak z Łodzi.

 

Budynek basenu będzie posiadał niestosowane do tej pory w budynkach basenowych rozwiązania energooszczędne. Projektowany budynek będzie pierwszym w Polsce basenem zaprojektowanym zgodnie z wymogami tzw. standardu pasywnego. Będzie to też pierwszy w Polsce basen zachowujący szczelność powietrzną powłoki budynku na poziomie nie wyższym niż 0,2h-1. W budynku będą zastosowane technologie umożliwiające odzysk ciepła ze zużytej ciepłej wody z natrysku oraz wody popłuczynowej z technologii basenowej przy pomocy wysokoefektywnych pomp ciepła.

 

- Budynek hali sportowej będzie obiektem o bardzo wysokiej efektywności energetycznej zrealizowany w standardzie budynku pasywnego. Posiadał będzie szereg rozwiązań architektonicznych gwarantujących ograniczenie strat energetycznych i uzyskanie jak najwyższych zysków słonecznych w zimnych porach roku – informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Sulejowie.

 

Ponadto wyposażony będzie w układy instalacyjne o najwyższej efektywności energetycznej oraz system sterowania i monitoringu umożliwiający prezentację w budynku, jak i poprzez sieć internetową wielkości zużycia energii elektrycznej i cieplnej oraz sposobu pracy poszczególnych systemów. Zastosowany system sterowania i monitoringu umożliwi realizację funkcji edukacyjnej i demonstracyjnej.

 

 

 

(materiały: UM Sulejów) 


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (2)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga09.02.2019 19:23

W Sulejowie basen a wczoraj ponownie nie było wody w kilku miejscowościach.
Gratulacje dla władz i wyborców.

184


mix mixranga09.02.2019 12:38

Pasywny basen? Tanio nie będzie...

140


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat