Oferował do sprzedaży fałszywe monety kolekcjonerskie

ePiotrkowOpoczno Poniedziałek, 07 października 20193 4297
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, zatrzymali 29-latka, podejrzanego o sprzedaż fałszywych monet kolekcjonerskich. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ładuję galerię...

Opoczyńscy kryminalni  ustalili, że  29-letni mieszkaniec Opoczna na różnych portalach aukcyjnych oferuje do sprzedaży fałszywe pieniądze kolekcjonerskie. Na podstawie zebranych informacji, policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne zajmowane przez podejrzewanego. Na miejscu zabezpieczyli około 5 tysięcy sztuk pieniędzy kolekcjonerskich różnych walut, numizmatów oraz aktualnie używanych w obiegu.

 

Mundurowi ustalili, że  mężczyzna  monety  kupował  przez internet z różnych źródeł, w tym z portali międzynarodowych.  Wszystkie zakupione pieniądze sprzedawał jako autentyczne. Na tym etapie postępowania wiadomo, że cześć z oferowanych przez mężczyznę monet  była podrobiona. Sprawa ma charakter rozwojowy, teraz  mundurowi  muszą zbadać autentyczność oferowanych do sprzedaży pieniędzy. Wszystkie  czynności w  tej sprawie nadzoruje opoczyńska prokuratura. 29-latek usłyszał  dwa zarzuty, tj.  przygotowania do sprzedaży i sprzedaży  podrobionych monet.  Za handel podrobionymi pieniędzmi  grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Opoczno 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.10.2019 14:54

Zapraszam do kolobrzegu w sezonie tam facet w budce sprzedaje na kg srebro, 1500r 1700r opowiada bajki ze jest w gronie numuzmatycznym i wszystko to oryginaly...

00


gość ~gość (Gość)08.10.2019 14:50

Oferował czyli nikogo nie zmuszał

00


gość ~gość (Gość)07.10.2019 20:16

A może to jego oszukali.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat