ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Odzież robocza i BHP na zimę: ocieplane kurtki robocze i wiele innych

Poniedziałek, 21 października 2019 2427
Ubrania robocze i odzież BHP wykorzystuje się w wielu dziedzinach. Dla niektórych branż (na przykład w laboratoriach chemicznych), ubiór nie zmienia się w zależności od pory roku. Jednak w przypadku prowadzenia pracy na dworze lub w innych okolicznościach, które wiążą się z ekspozycją na zmiany temperatury (jak korzystanie z chłodni), konieczne jest dostosowanie odzieży roboczej do panujących warunków.

Do czego potrzebna jest ocieplana odzież robocza?

Wielu osobom wydaje się, że zimowa odzież robocza nie różni się szczególnie od zwyczajnych ubrań noszonych o tej porze roku. W rzeczywistości jednak zwykły ubiór na zimę nie może zastąpić odzieży specjalistycznej. Ocieplane ubrania przeznaczone do pracy nie tylko doskonale utrzymują optymalną dla ludzkiego organizmu temperaturę, ale również cechują się odpornością na niekorzystne warunki charakterystyczne dla danej dziedziny (na przykład prawdopodobieństwo uszkodzeń mechanicznych, chemikalia czy wodę). Często mają też odpowiednią kolorystykę i elementy odblaskowe, które pomagają zachować bezpieczeństwo.

Czy odzież sportowa może zastąpić roboczą?

Ubrania sportowe są znacznie bardziej zbliżone do roboczych, niż tradycyjna odzież. Mogą jednak nie zapewniać użytkownikom wystarczającej ochrony w trudnych warunkach związanych z zadaniami wykonywanymi w konkretnej dziedzinie (na przykład przy kontakcie ze szkodliwymi substancjami). Dlatego bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór ubioru roboczego, stworzonego z myślą o wykorzystaniu podczas pracy.

Ocieplane kurtki robocze, spodnie i kamizelki

Na rynku można znaleźć szeroki wybór ocieplanej odzieży roboczej. Dostępne są między innymi ocieplane kurtki robocze, spodnie, kamizelki, rękawice, bluzy, polary czy czapki, a także specjalna bielizna termoaktywna. Sprzedawcy oferują ubiór męski i damski (a nawet dziecięcy) w wielu rozmiarach i wzorach, dlatego każdy klient ma możliwość dopasowania odpowiedniego modelu do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Gdzie szukać ocieplanej odzieży roboczej?

 

Zimowa odzież BHP dostępna jest w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Jeżeli planujesz kupno większej ilości, warto zorientować się, czy sprzedawca nie oferuje zniżek przy hurtowym zakupie - pozwoli ci to uzyskać bardziej atrakcyjną cenę w przeliczeniu na jedną sztukę towaru. Poza tym, przed zdecydowaniem się na konkretny sklep i model, warto sprawdzić, jakie opinie wystawili inni klienci.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat