Odwołano niektóre zabiegi w piotrkowskim szpitalu

Strefa FM Środa, 27 listopada 201944 10229
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim ograniczono część planowanych zabiegów w dwóch oddziałach. Powodem są poniesione koszty finansowe oraz te przewidywane do końca 2019 roku.
fot. archiwum epiotrkow.pl

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Ewy Tarnowskiej-Ciotuchy, rzecznika prasowego szpitala. W przesłanej do redakcji wiadomości czytamy:


Dotyczy to oddziału ortopedycznego i laryngologicznego w zakresie zabiegów, których odroczenie w żadnym stopniu nie zagraża bezpieczeństwu zdrowotnemu pacjentów np. operacje haluksów czy skrzywienia przegrody nosa itp.

 


Podejmując decyzje w pierwszym rzędzie kierowaliśmy się koniecznością zagwarantowania ciągłości świadczeń w pozostałych zakresach we wszystkich oddziałach. Priorytetem jest zabezpieczenie środków finansowych na leczenie pacjentów w stanach zagrożenia zdrowia i życia oraz przypadkach nagłych zachorowań. Przykładowo w oddziałach, w których ograniczono planowe zabiegi nadal zaopatrywane są urazy, pacjenci ze schorzeniami nowotworowymi, wszczepianie endoprotezy stawów biodrowych oraz wszelkie przypadki, w których zagrożone jest życie i zdrowie pacjenta. Przesunięcie terminu dotyczy około 60 pacjentów oddziału ortopedycznego i około 40 oddziału laryngologicznego. W porozumieniu z pacjentami ustalane są nowe dogodne dla nich terminy w kolejnym roku.

 


Podkreślamy, że w pozostałych oddziałach nie wprowadzamy żadnych zmian w działalności leczniczej. Faktem jest też, że pomimo zwiększenia finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia zapotrzebowanie na udzielane przez nasz szpital świadczenia znacznie wzrosło i w ciągu 11 miesięcy przyjęliśmy tylu pacjentów, ilu w całym roku ubiegłym. Nie bez znaczenia jest również to, że poszerzyliśmy w ubiegłym roku zakres udzielanych świadczeń zdrowotnych.

Jak zaznacza rzecznik szpitala, placówka musi zabezpieczyć pieniądze na leczenie ponad tysiąca pacjentów, którzy trafią do szpitala do końca 2019 roku.


Zainteresował temat?

1

6


Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kol123 ~kol123 (Gość)29.11.2019 09:08

A kiedy lekarze przestaną wpuszczać swoich pacjentów poza kolejnością przez prywatne gabinety ?
Przecież to jest jakaś paranoja, że wszyscy wiedzą a nikt z tym nic nie robi !
Jak tam system kolejkowy ? Naprawiony czy dalej odpoczywa ?

40


Adamo ~Adamo (Gość)27.11.2019 16:13

Macie rządy pisowskie. Ciekawe kiedy otworzą się Wam oczka suwerenie?

2713


gość gośćranga29.11.2019 12:45

A może Ci którzy tak tylko by ciągle zwalnianii krytykowali sami by chcieli zostać dyrektorem tego szpitala? Albo Ci którzy politykę chcą tutaj uprawiać nie wystartowali w wyborach np. do sejmu nie startowali tylko bzdury jakieś tutaj teraz wypisują?

04


gość ~gość (Gość)29.11.2019 11:48

A może Ci wszyscy mądrzy i którym się tylko wszystko należy nic nie dając w zamian od siebie chcieli by popracować tam w szpitalu? Może wtedy podyskutujemy na ten temat zamiast tylko wiecznie narzekać jak to w tym kraju jest źle i wszystcy są be.

02


gość ~gość (Gość)29.11.2019 11:01

nie tyko haluksy i przegrody nosowe,
protezę też odwołaliście

30


gość ~gość (Gość)28.11.2019 22:06

Leżałem na ortopedii, drugi zabieg w przyszłym roku mam nadzieję że będzie. Nie chcę szukać innego oddziału, mam zaufanie do lekarzy, cudownych pielegniarek, rehabilitanta i pozostałej kadry. Trzymam kciuki żebyście byli wszyscy jak przyjdę. Pozdrawiam.

20


gość ~gość (Gość)28.11.2019 14:01

Już we wrześniu oddział chirurgiczny odwoływał "drobne"zabiegi bez podania przyczyny.

40


wda ~wda (Gość)28.11.2019 09:29

A mówi się, że w Polsce nie ma eutanazji.

90


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)27.11.2019 19:00

Proszę przeczytać tekst ze zrozumieniem o co chodzi,nie piszcie ludzie głupot, fajnie się bierze kiełbasę z maszynki pisowskiej, ale brakuje na służbę zdrowia, wiec brać kiełbasę , nie krzyczeć i umierać- 1mln osób w Polsce choruje na raka!, a za darmo to się zebranymi przez siebie ziólkami można leczyć!

127


gość ~gość (Gość)27.11.2019 14:20

No proszę, a żaden prywatny szpital nie zamyka oddziałów i nie ogranicza zabiegów. Jak to się dzieje?

258


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat