Odsłonięcie popiersia Marszałka i koncert „Mazowsza”

ePiotrkowRegion Czwartek, 11 października 20182 1527
W tym szczególnym roku 100-lecia odzyskania niepodległości, zrodziła się w Wolborzu inicjatywa uczczenia jubileuszu w wyjątkowy sposób. Burmistrz Andrzej Jaros w czerwcu 2017 r. powołał Komitet Gminnych Obchodów. Liczne organizacje, stowarzyszenia i placówki oświatowe działające na terenie gminy wypracowały szereg wydarzeń, kulturalnych, oświatowych i sportowych o charakterze patriotycznym.

Kulminacją tych wydarzeń nastąpi 14 października 2018 r. gdy na pl. Jagiełły w Wolborzu odsłonięte zostanie popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego (12:00).   O godz. 16:00 w wolborskiej Kolegiacie  wystąpi Zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE. Patronatu nad wydarzeniem udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, koordynator programu wieloletniego „Niepodległa”. 

Wydarzeniu towarzyszyć będą Kompania Honorowa Wojska Polskiego, ułani na koniach oraz legionowe pieśni. Będzie także grochówka dla mieszkańców. 

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wi ~wi (Gość)15.10.2018 12:37

Dziękuję za rewelacyjny występ "Mazowsza".

10


raf ~raf (Gość)13.10.2018 18:47

I tak burmistrz stracił mój głos. Niech tak dalej robi i stawia następne pomniki.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat