Odra w naszym regionie?

Strefa FM Czwartek, 23 maja 201918 5672
Dwa prawdopodobnie zachorowania na odrę odnotowano w regionie piotrkowskim. Pierwszy przypadek został już potwierdzony. W przypadku drugiego pacjenta, cały czas wykonywane są badania w kierunku zdiagnozowania choroby.
fot. pixabay.com

Pierwsze zachorowanie odnotowano 12 maja. Jak informuje piotrkowski sanepid, przypadek jest już potwierdzony. Zaszczepione zostały osoby z najbliższego otoczenia pacjenta.

Drugi chory natomiast trafił do szpitala w Bełchatowie 21 maja. Cały czas jednak nie ma potwierdzenia, że choruje na odrę. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie przeprowadzili dochodzenie epidemiologiczne. Ustalili osoby, które miały kontakt z pacjentem. Każdy otrzymał informacje dotyczące odpowiedniej profilaktyki, ryzyka jakie niesie zachorowanie na tę chorobę oraz zalecono im bezpłatne szczepienie przeciw odrze. Wszystkie zakłady lecznicze zostały powiadomione przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie o procedurach, jakie należy wdrożyć w przypadku zgłoszenia się pacjenta z podejrzeniem tej choroby.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.05.2019 08:27

A o metalach ciężkich w szczepionkach nikt nie mówi ani o tym ze powodują autyzm.Kiedyś na Florydzie kilku naukowców przerwało milczenie i każdy zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Przypadek?

64


gość ~gość (Gość)24.05.2019 09:53

A mnie zastanawia jedno, skoro jest obowiązek szczepienia dzieci, to dlaczego nikt się nie czepia dorosłych urodzonych przed 1975r.? Przecież oni też nie byli szczepieni na odre. Ciekawe czy tak chętnie by się zaszczepili....

41


kubańczyk91 ~kubańczyk91 (Gość)23.05.2019 15:12

Gratulacje dla redakcji za usunięcie artykułu o pani Celebrytce Pingot. Rzetelność i profesjonalizm.

70


gość ~gość (Gość)23.05.2019 16:36

Juz są kary pieniężne za nieszczepienie dzieci 2000 zł.

94


gość ~gość (Gość)24.05.2019 07:03

@Prania mózgów ciąg dalszy - jedyne pranie mózgu jakie w tym temacie się odbywa to wmawianie ludziom, że szczepionki to zło. Wiadomości o coraz częstszych przypadkach zachowania na odrę to nie "straszenie" tylko fakt, który wynika z szerzenia przez antyszczepionkowców braku wiedzy. Poza tym, że te teorie spiskowe to ciemnogród, to jeszcze brak w nich rozumowania logicznego na bazie prostych danych historycznych, które wygląda mniej więcej tak: średniowiecze = epidemie, postęp i rozpowszechnianie szczepień = brak epidemii, ruchy antyszczepionkowe = powrót chorób. Co w tym trudnego?

92


Prania mózgów ciąg dalszy ~Prania mózgów ciąg dalszy (Gość)24.05.2019 00:46

Wprowadzić najpierw odszkodowania za powikłania poszczepienne, dopiero potem zachęcać do szczepienia a nie straszyć odrą w nadziei że wszyscy polecą się szczepić, a po drugie to rzetelnie przeprowadzać badanie kwalifikacyjne tak jak prawo nakazuje i lekarz ma się pod tym podpisać. Kto z Was drodzy rodzice dostał kiedykolwiek zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu kwalifikacyjnym i wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań do szczepienia podanych przez producenta szczepionki?

69


gość ~gość (Gość)23.05.2019 17:00

To są właśnie skutki nie szczepienia dzieci!! Dojdzie do tego że ludzie będą chorować i umierać jak kiedyś. Tylko kiedyś nie było szczepionek i taki był los tych biednych dzieci. A dziś gdy dzieci mają możliwość być zdrowe to rodzice im to odbierają a przez to będą cierpieć inni....

85


Bez cenzury ~Bez cenzury (Gość)23.05.2019 16:50

Odra do przechorowania to szczepionka na całe życie, a czy wszystkich U...kraińców z naszego regionu już zaszczepili na ich koszt, a nie na nasz. Gdzie nasz polski Sanepid, który pozwolił wjechać do Polski ludziom za wsch. granicy gdy u nich była epidemia, czy sanepid to służba sanitarna, czy firma handlowa zarejestrowana na terenie Niemiec.

61


gość ~gość (Gość)23.05.2019 15:30

Przecież dla antyszczepionkowców chore dziecko to nie problem, im bardziej chore tym lepiej

144


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat