Odpowiedzą za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

PolicjaOpoczno Poniedziałek, 25 stycznia 20212 8736
Żmudna praca opoczyńskich kryminalnych oraz ścisła współpraca z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo mieszkańca Drzewicy. Sprawcom grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
fot.: pixabay

Nad sprawą opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora, pracowali od 6 grudnia 2020 roku. Jak ustalili, w nocy z 5 na 6 grudnia, w Drzewicy na osiedlu Mieszka I doszło do brutalnego,  śmiertelnego ugodzenia nożem 56-letniego mężczyzny. Od  dnia ujawnienia zwłok mundurowi rozpoczęli pracę nad ustaleniem sprawców zbrodni. Policjanci skrupulatnie zbierali  dowody, docierali do świadków, poddawali analizie każdy szczegół, który mógł przybliżyć ich do ustalenia tożsamości sprawców zbrodni.  Wszystkie zabezpieczone dowody zostały poddane analizie przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego w Łodzi, w działaniach brali także udział funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi.

 

Zebrane dowody pozwoliły zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo. Byli to mieszkańcy Drzewicy w wieku 63 lat i 45 lat. Jak ustalili policjanci sprawcy znali się z ofiarą, a w noc zabójstwa wspólnie spędzali czas. Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty.  Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_jurek ~gość_jurek (Gość)25.01.2021 15:24

A tych morderców że szczepionkami kto będzie łapał

814


otton ~otton (Gość)25.01.2021 14:05

mało lokalni czemu nie Gerlach

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat