Odpowie za przerobiony tachograf

Strefa FM Piątek, 23 sierpnia 20195 6855
Ingerował w pracę tachografu, teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Inspektorzy z piotrkowskiego ITD zatrzymali na drodze S8 pojazd tureckiego przewoźnika. Wykryli nieprawidłowe działanie tachografu.
fot. WITD Łódź

W trakcie sprawdzania zapisów tachografu, inspektorzy postanowili sprawdzić pracę urządzenia przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Okazało się, że impulsator tachografu został zmodyfikowany, aby było możliwe wyłączenie rejestrowania aktywności kierowcy i przebytej drogi.


Za stwierdzone naruszenia przewoźnikowi grozi kara pieniężna do 12 tys. zł. Do momentu uiszczenia kaucji na poczet kary, pojazd został zatrzymany na parkingu strzeżonym. Kara nie ominie także tureckiego kierowcy, bo ingerencja w pracę tachografu jest przestępstwem. Mężczyzna został zatrzymany przez policję. 

 

 
(źródło: WITD Łódź)


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.08.2019 12:15

Gość wlaśnie przyznałeś się do popełnienia przestępstwa na twoje szczęście ITD szuka Cię na drodze a nie w Internecie nacieszysz sie jeszcze wolnością

10


gość ~gość (Gość)23.08.2019 20:55

Powinno grozić wiezienie bo sam to zrobił a pracodawca nie moze go do tego zmusić ja magnes worze rzeby miEC jak papiery do podpisu podtrzymac

11


j. ~j. (Gość)23.08.2019 20:50

Obawiam się, że może to być powszechną praktyką, Obawiam się także, że gdyby jakiś kierowca TIR-a jeździł zgodnie z przepisami (a więc przestrzegał norm czasu pracy, dopuszczalnej ładowności, ograniczeń prędkości itd.), to... szybko by stracił pracę! Bo pracodawca potrzebuje się szybko wzbogacić, a nie bawić się w przestrzeganie przepisów, które są "po to, żeby je łamać", bo przecież szemrane przysłowie mówi, że "każdy orze, jak może" itd...

30


gość ~gość (Gość)23.08.2019 16:10

Odkrycie Ameryki

40


gość ~gość (Gość)23.08.2019 13:55

Co drugi jeździ na rzepie a tu wielkie hallo.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat