Odpowie za próbę wyłudzenia kredytu

Policja KMP Piotrków Środa, 01 lipca 20206 2300
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 24-latka pod zarzutem usiłowania wyłudzenia kredytu. Mężczyzna, posługując się podrobionymi dokumentami, próbował wyłudzić z banku ponad 65 tys. zł. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty oszustwa i podrobienia podpisu.
fot. pixabay

Funkcjonariusze z piotrkowskiej komendy otrzymali informację o próbie wyłudzenia kredytu przez 24-latka. Mężczyzna pojawił się w placówce bankowej 25 czerwca. Tam złożył wniosek o udzielenie kredytu w wysokości 65 tys. Do wniosku załączone było zaświadczenie, z którego wynikało że 24-latek jest zatrudniony w firmie spedycyjnej na stanowisku dyrektora sprzedaży. Dołączył również informację o wysokości miesięcznego wynagrodzenia. Ze względu na braki w dokumentach mężczyzna otrzymał decyzję odmowną. 29 czerwca mieszkaniec powiatu tomaszowskiego podjął kolejne próby uzyskania kredytu. Wówczas również przedstawił zaświadczenie o zatrudnieniu oraz informację o wynagrodzeniu. Pracownicy banku w trakcie weryfikacji wniosku nabrali podejrzeń, że mogło dojść do próby oszustwa i powiadomili policję. Funkcjonariusze przeszukali samochód 24-latka i zabezpieczyli tam dokumenty. Jak się okazało, na zaświadczeniu o zatrudnieniu podpisy były podrobione. 24-latek usłyszał zarzuty oszustwa i podrobienia podpisu. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

enedue123 ~enedue123 (Gość)02.07.2020 10:23

Pewnie dostanie większy wyrok niż twórca piramidy z Radomska który okradł ludzi na kilka milionów :D

40


gość ~gość (Gość)02.07.2020 18:12

Co takiego złego sam na Siebie chciał a wy psy dużych niedostajecie sami!!! Bo za liche zarobki

00


gość ~gość (Gość)02.07.2020 07:46

jakby spłacał kredyt, nie widzę problemu...

25


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat