ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Odkryj 10 najważniejszych zalet monitoringu floty GPS i efektywnie zarządzaj flotą samochodową, maszynami

Wtorek, 05 maja 2020 1441
Monitoring floty to podstawa zarządzania w każdym przedsiębiorstwie transportowym. Po jego wprowadzeniu codzienna praca zmienia się w wielu aspektach. Choć może to przerażać osoby, które dopiero stawiają w tym temacie pierwsze kroki, proces ten zdecydowanie warto przeprowadzić. Monitoring pozwala na uproszczenie wielu żmudnych procedur, dzięki czemu zyskujesz czas i energię niezbędne do prowadzenia i rozwijania swojej działalności.

1. Monitoring floty zapewnia sprawną komunikację z pracownikami.

 

Wszelkie dyspozycje wydajesz swoim pracownikom za pomocą systemu. Dzięki temu w znacznym stopniu minimalizujesz ryzyko nieporozumień. Osoby skupione wokół realizacji określonych zadań mogą w każdej chwili odczytać wiadomość ponownie. Dyrektywy mogą być na bieżąco aktualizowane, co pozwoli na szybką reakcję na ewentualne zmiany w trybie dnia.

 

2. Poprzez system monitoringu floty GPS możesz przesyłać ważną dokumentację.

 

Z pomocą systemu monitoringu floty możesz w bezpieczny sposób wysłać osobom zatrudnionym niezbędne do wykonania zadań dokumenty i zdjęcia. Opcja ta przydaje się szczególnie podczas awarii. Pomaga również udzielić wsparcia kierowcom, którzy z jakichś powodów nie skompletowali dokumentacji przed wyruszeniem w drogę. 

 

3. Zarządzanie flotą GPS to także łatwiejsza ewidencja czasu pracy.

 

Zdalny odczyt tachografu to kolejny sposób na oszczędzenie czasu Twoich pracowników. Mając tę możliwość nie musisz planować dodatkowego zjazdu samochodów na bazę w celu dopełnienia wszelkich formalności. Zamiast tego Twoje pojazdy mogą być w ciągłym ruchu, przynosząc Ci dochody.

 

4. Dzięki monitorowaniu floty GPS możesz udzielać precyzyjnych informacji swoim klientom.

 

Monitoring floty pozwala na stałe śledzenie ruchu pojazdów na mapie. System udzieli Ci także informacji o planowanym czasie dojazdu do celu z uwzględnieniem planowanych postojów. Dzięki temu możesz na bieżąco informować swoich kontrahentów o opóźnieniach, nie angażując do tego prowadzących pojazdy pracowników.

 

5. System monitoringu floty pojazdów wysyła Ci przypomnienia o ważnych terminach.

 

Zarządzanie flotą to także dbałość o regularne wizyty w serwisie. W systemie monitoringu floty możesz ustawić przypomnienia dotyczące wymagających dotrzymania terminów dla każdego pojazdu. Dotyczy to również ubezpieczeń, których ciągłość zdecydowanie chcesz zachować jako menedżer floty. 

 

6. Bezpieczna flota - monitorowanie 24 godziny na dobę.

 

Alert SMS otrzymasz także przy próbie kradzieży. System wykrywa próby nieautoryzowanego użycia i informuje Cię o tym natychmiast. Dzięki technologii GPS możesz zdalnie zablokować swój pojazd, co skutecznie pokrzyżuje szyki czającym się na Twoją własność przestępcom.

 

7. Monitorowanie floty można zautomatyzować.

 

Monitoring floty możesz w pełni dostosować do swoich potrzeb jako administrator systemu. Sam decydujesz, jakie raporty chcesz generować. Określasz także przedziały czasowe, w których będą one automatycznie pobierane. W ten sposób system może gromadzić dokumentację za Ciebie.

 

8. Monitoring floty pojazdów GPS możesz prowadzić poprzez aplikację mobilną.

 

Dysponując monitoringiem floty nie musisz spędzać długich godzin w biurze. Z systemem powiązana jest wygodna aplikacja, którą możesz uruchomić na domowym tablecie lub smartphonie. Dzięki temu zarządzanie nie będzie Ci utrudniać codziennego życia. Trzymając w ręce telefon możesz mieć pełną kontrolę nad firmą z każdego miejsca na Ziemi.

 

9. System monitorowania GPS - flota samochodowa w dobrym stanie technicznym.

 

Informacje, których może Ci dostarczyć monitoring floty, dotyczą także nieprawidłowości w funkcjonowaniu pojazdów. Śledząc dane na bieżąco, można wykryć usterki techniczne na bardzo wczesnym etapie. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i ograniczyć koszty napraw do absolutnego minimum.

 

10. Monitorowanie floty pojazdów pozwala na kontrolę zużycia paliwa.

 

Nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwa opierają się na szczegółowej analizie danych. Dane dotyczące zużycia paliwa mogą być cenną wskazówką odnośnie stylu jazdy Twoich kierowców. Wprowadzając w swoim przedsiębiorstwie transportowym zalecenia dotyczące eco-drivingu tworzysz spore oszczędności, które możesz wykorzystać na kolejne inwestycje.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat