Oddział Dziecięcy na Rakowskiej zamknięty!

ePiotrkow Poniedziałek, 31 października 2016149 23704
Z powodu braków w personelu od 1 listopada zamknięty zostaje Oddział Dziecięcy w szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie. Placówka niestety nie jest w stanie zapewnić nawet minimalnego bezpieczeństwa pobytu dzieci na oddziale.

Szpital boryka się z brakami w kadrze lekarskiej, brakuje kierownika oddziału. Jak długo to potrwa? - Mamy nadzieję, że jak najkrócej, chcemy jak najszybciej znaleźć lekarza, który poprowadzi oddział - mówi Aneta Baranowska, zastępca dyrektora szpitala do spraw lecznictwa.

 

1 listopada miał być otwarty oddział pediatrii w placówce przy Roosevelta. Stało się jednak inaczej. - Problemem jest zabezpieczenie kadry medycznej. Rozmawialiśmy z wieloma lekarzami pediatriami, którzy wyrażają zgodę na dyżurowanie, ale nie są zainteresowani pracą na etacie w godzinach dopołudniowych - wyjaśnia Janusz Tamilla dyr. Powiatowego Centrum Opieki Zdrowotnej. 

 

Najbliższe placówki, które udzielają świadczeń w tym zakresie to: szpital powiatowy w Radomsku, szpital wojewódzki w Bełchatowie, szpital powiatowy w Opocznie oraz Tomaszowskie Centrum Zdrowia. - Pacjenci, tak jak dotychczas, w przypadkach nagłych mają zapewnioną pomoc w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - informują władze Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, zapewniając, że obecne rozwiązanie jest „czasowe”, a o wszelkich zmianach pacjenci będą informowani.

 


Zainteresował temat?

15

0


Komentarze (149)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wolny człowiek ~wolny człowiek (Gość)01.11.2016 21:15

Jak długo będzie "najlepszy dyrektor"-moze doprowadzi do zamknięcia szpitala. Wtedy kupi z kolesiami i prywatka będzie jak znalazł!

80


lekarz123 ~lekarz123 (Gość)08.11.2016 17:45

O braku lekarzy mówią i piszą wszędzie a o tym, że oddział miał być przeniesiony w gorsze warunki ani słowa, bez konsultacji specjalistów, bez tomografu... Nie bez powodu lekarze pracujący na Rakowskiej nie zgodzili się na pracę na Roosevelta. Wystarczy jedno dziecko w ciężkim stanie i lekarz musiałby wsiadać z nim w karetkę i albo na Rakowską na badania czy konsultacje albo do Łodzi. A co w tym czasie z dziećmi w oddziale, zostają bez opieki? Od dawna wiedzieli że ordynator odchodzi a nic w tym kierunku nie zrobili. Reszta lekarzy pewnie by została i oddział mógłby dalej funkcjonować, a tak dzieci piotrkowskie zostają bez opieki. Brawo dla pomysłodawców!!!

10


Oj matko 83 ~Oj matko 83 (Gość)02.11.2016 20:57

Chyba lepiej lekarze i zarządzający szpitalami wiedzą jak leczyć od pacjenta czy jego matki

03


kamil ~kamil (Gość)06.11.2016 07:54

Skomentuje to krótko , powinna się zająć tym prokuratura! zarzut za narażanie dzieci na utratę zdrowia i życia.
Przynajmniej za komuny był nakaz pracy i lekarze byli by oddelegowani z innego nawet województwa a tu wolna amerykanka . wiem co mówię bo moje dziecko ledwo zostało odratowane , przez zamknięcie oddziału .
Ktoś powinien donieść do premier szydło , takie jest moje skromne zdanie.

32


dochtor ~dochtor (Gość)05.11.2016 21:05

jak tym pediatrom pracującym w swoich prywatnych gabinetach cofnie się umowy z NFZ szybko wrócą na etaty w szpitalach , pamiętam jednego okulistę co przez 2 lata musiał zarabiać tylko ze swojego gabinetu , jak pewnego roku dostał umowę z NFZ to płakał ze szczęścia jak dziecko

50


ja ~ja (Gość)03.11.2016 10:02

Brawooo! Lepsze zmiany. Dostajesz 500+ idź prywatnie z dzieciakiem i daj zarobić biednym lekarzom. A jak nie masz swojego auta to i taksówkarz zarobi za kurs do innego miasta.👍

41


epik ~epik (Gość)03.11.2016 09:58

11000zł brutto za prowadzenie pediatrii to nie tak mało.

50


mały 10 ~mały 10 (Gość)02.11.2016 21:52

wiadomo chodzi o kasę

50


mały 10 ~mały 10 (Gość)02.11.2016 21:50

trochę słabo że w takim mieście nie ma oddziału dziecięcego już wstyd

31


matka83 ~matka83 (Gość)02.11.2016 19:27

oddział pediatryczny przy ulicy Roosevelta? a co on zapewnia dziecku? ani specjalisty neurologa , laryngologa, okulisty, chirurga dziecięcego a przeciez zdarza się zapalenie ucha, ból głowy, zaburzenia widzenia itd. a USG , CT, rezonans, tomograf ? cała diagnostyka na ulicy Rakowskiej jest a tam nie ma nic. Kto chce takch zmian? - tylko urzędnicy co nie mają pojęcia, ludzie na stołkach. powinni z nich pospadać za to co sie dzieje teraz.

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat