Oddali prawie 28 litrów krwi

Region Wtorek, 24 listopada 20200 1157
Krwiodawcy pomogli tym razem pani Marzenie, chorej na białaczkę. Zbiórkę krwi zorganizował klub HDK PCK z Moszczenicy we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi. Gościny użyczyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.
zdj. klub HDK-PCK Moszczenica

- Zgłosiło się 72 chętnych do oddania krwi. Po badaniach lekarskich krew oddały 62 osoby, co daje wynik 27,9 ml krwi. Po raz kolejny udowodniliście, jak bardzo można na Was liczyć – dziękuje w imieniu organizatorów Edyta Duda, prezes moszczenickiego klubu HDK-PCK.


Niedzielna zbiórka zbiegłą się z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. - Jako zarząd klubu HDK PCK przy GOKiS w Moszczenicy składamy wszystkim byłym i obecnym krwiodawcom życzenia, które w tych covidowych czasach zawarte są w dwóch słowach: Wszystkiego najzdrowszego! Od zawsze byliście i jesteście ludźmi o wielkim sercu. Teraz, kiedy pandemia koronawirusa trwa w najlepsze, oddając krew stajecie się dawcami życia w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jesteście dawcami życia podwójnie - jako zdrowi dawcy i jako „ozdrowieńcy”, którzy wyleczyli się z tego wirusa. Wasza krew jest bezcennym lekiem – podkreśla E. Duda.


Organizatorzy zbiórki dziękują wszystkim osobom, instytucjom firmom, które przez cały rok pomagały klubowi HDK: OSP w Moszczenicy, dyrektorowi GOKiS Jerzemu Korytkowskiemu, zaprzyjaźnionym firmom - fundatorom upominków i poczęstunku dla krwiodawców, ekipie z RCKiK, koleżankom i kolegom z Zarządu za poświęcony czas i wypieki oraz przede wszystkim krwiodawcom.
- To była ostatnia akcja w tym roku. Ale już zapraszamy na kolejne zbiórki – zachęca E. Duda. Najbliższa zaplanowana została na 24 stycznia 2021 r.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat