Oddając krew, ratujesz życie! W sobotę poznamy laureatów konkursu

ePiotrkowRegion Środa, 06 czerwca 20180 4155
Propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i rejestracji szpiku to jeden z głównych celów konkursu plastycznego zorganizowanego przez Piotrkowskie Stowarzyszenie HDK Krwinka. W sobotę 9 czerwca w Szkole Podstawowej w Jarostach odbędzie się gala kończąca obchody Światowego Dnia Krwiodawcy, na której poznamy laureatów zmagań.
fot. pixabay.com

Konkurs "Oddając krew - ratujesz życie" został podzielony na dwie kategorie: dzieci z klas I - III oraz kl. IV - VII. Oprócz rozstrzygnięcia konkursu w ramach gali przewidziano również rajd organizowany przez Piotrkowski Oddział PTTK im. Michała Rawity-Witanowskiego oraz piknik rodzinny organizowany wspólnie przez Szkołę Podstawową im. Margarethy Kampard w Jarostach oraz przez Piotrkowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Krwinka. Poza tym organizatorzy chcą przeprowadzić konkurs wiedzy o honorowym krwiodawstwie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 

 

Patronat honorowy nad imprezą objęli Narodowe Centrum Krwi, marszałek województwa łódzkiego, starosta powiatu piotrkowskiego oraz wójt gminy Moszczenica. Prace laureatów będą prezentowane na stronie internetowej organizatora oraz na stronach Narodowego Centrum Krwi.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat