Oddadzą hołd powstańcom warszawskim

ePiotrkow Piątek, 01 sierpnia 201410 1822
W piątek, 1 sierpnia, o godzinie „W”, czyli punktualnie o 17.00, w Piotrkowie Trybunalskim rozlegnie się dźwięk syren alarmowych.

Tuż po wybiciu godziny „W” przedstawiciele władz miasta oraz delegacje organizacji kombatanckich złożą kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na pl. Tadeusza Kościuszki oraz pod tablicą upamiętniającą Stefana Roweckiego „Grota”, wmurowaną w kamienicy przy ul. Słowackiego 1.

Następnie historię powstania oraz jego znaczenie dla losów II wojny światowej przybliży Krzysztof Wiączek, dyrektor piotrkowskiego Muzeum, a na koniec piątkowych uroczystości przybyli zobaczą krótką inscenizację z czasów Powstania Warszawskiego.

Uruchomienie syren będzie treningiem systemu wykrywania i alarmowania.

Z okazji 70. rocznicy wybuchu powstania przygotowane zostały także dwie wystawy.

Przez cały sierpień na ogrodzeniu klasztoru oo. Bernardynów będzie można oglądać ekspozycję „Piotrkowianie – uczestnicy Powstania Warszawskiego”. Natomiast w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej zawiśnie prezentacja „70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego”.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Znudzony ~Znudzony (Gość)03.08.2014 18:01

"Irbis" napisał(a):
Twoja wypowiedź świadczy o tym, że NIE ROZUMIESZ.


Natomiast Twoja odpowiedź świadczy o braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Skoro mówię, że Powstanie jest jednym z wielu wartych uwagi wydarzeń, nie pomniejszam jego wagi, lecz wskazuję również na inne. Logika widzę u ciebie daleko w lesie, zresztą co się dziwić, gdy siano z butów wystaje.

10


Irbis ~Irbis (Gość)02.08.2014 17:57

"Znudzony" napisał(a):
Rozumiem kwestię Powstania


Twoja wypowiedź świadczy o tym, że NIE ROZUMIESZ.

12


cycu ~cycu (Gość)02.08.2014 08:52

a w Gorzkowicach nic nie będzie bo tu powstania nie było,były dni gorzkowic i maryla i to wystarczy,no może strażacy z wójtem golną po kielichu w ,,domu kultury...BRAWOOO

10


Znudzony ~Znudzony (Gość)01.08.2014 17:37

W historii Polski jest tyle ważnych i zapomnianych wydarzeń. Rozumiem kwestię Powstania Warsz., jednak czy nie mamy już przesytu promocji warszawki? Czy nie pora sięgnąć po promocję innych rocznic, wydarzeń, świąt?

41


Irbis ~Irbis (Gość)01.08.2014 15:13

"rebeliant" napisał(a):
co mówi heraldyka.


Nie odwołujmy się do heraldyki, grafik nie poradził sobie po prostu z rysunkiem! Wstęga od lewej (drugi plan) zaczyna się w prawidłowym położeniu. Potem przewija się przez bryłę i w rezultacie na pierwszym planie mamy odwrotkę. A od pierwszego planu powinien zacząć. Cóż, szkolny błąd...
Z grobem-pomnikiem to także drugie podejście. Rano było gorzej....

11


OVK ~OVK (Gość)01.08.2014 14:32

Marian będzie?

21


Alaska69 ~Alaska69 (Gość)01.08.2014 14:29

PW to może Paweł Wojtania były kandydat na posła P.O.

10


Imię Imięranga01.08.2014 14:03

Najlepszy komentarz jaki ostatnio znalazłem w sprawie Powstania Warszawskiego.

30


rebeliant ~rebeliant (Gość)01.08.2014 12:41

Co to za znak P.W. z flagą, ale nie biało-czerwoną, a czerwono-białą? Jakiś autor, artysta, plastyk chciał dobrze, a wyszło jak zawsze. Trochę należy sprawdzać w takich sytuacjach, co mówi heraldyka.
Na placu Tadeusza Kościuszki NIE MA G R O B U N I E Z N A N E G O Ż O Ł N I E R Z A !!!!! Już pisano o tym na tej stronie kilkakrotnie. Na placu Tadeusza Kościuszki JEST POMNIK NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA !!!!!!! Czy to tak trudno zrozumieć taki drobiazg. Tam nie spoczywa żaden żołnierski trup, nawet znany czy niezasłużony, nie ma tam również żadnych prochów poległych żołnierzy czy ziemi z pól bitewnych, gdzie ginęli znani i nieznani żołnierza. TO JEST POMNIK. To już bardziej bliski idei GROBU NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA jest Pomnik Katyński na terenie Klasztoru O.O. Bernardynów również przy pl.T.Kościuszki. Pomnik ma ziemię z miejsc zakopania zabitych Polaków przez Rosję Komunistyczną (Bolszewicką) - prawie jak Groby Nieznanego Żołnierza. Czy ten wpis ocenzurujecie w ramach politycznej poprawności?

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat