Od soboty IV Plener Miast Partnerskich

ePiotrkow Piątek, 17 maja 20190 1753
Czwarta edycja Pleneru Miast Partnerskich rozpocznie się w Piotrkowie 18 maja. W tym roku w imprezie biorą udział artyści z miast: Marijampole (Litwa), Mosonmagyarovar (Węgry), Ness Ziona (Izrael), Równe (Ukraina), (Węgry) i Żagubica (Serbia). Artyści będą poznawać i plastycznie obrazować nasze miasto do czwartku, a w piątek (24 maja) o 19.00 w Hotelu Mercure - Vestil będzie można obejrzeć wyniki ich pracy na wernisażu wystawy poplenerowej.

Celem pleneru jest plastyczna interpretacja walorów trybunalskiego grodu, a także nawiązanie kontaktów i integracja środowisk twórczych miast partnerów Piotrkowa. Plener nie jest konkursem, a przyjacielskim spotkaniem artystów reprezentujących różne kultury i kraje. Jest okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania zawodowych i towarzyskich relacji, a przede wszystkim czerpania radości z malowania w plenerze.  

 

Organizatorami IV Pleneru Miast Partnerskich są Ośrodek Działań Artystycznych, Hotel Vestil Mercure i Miasto Piotrków Trybunalski.

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat