Od poniedziałku zmiany w komunikacji miejskiej! Zamknęli fragment Wojska Polskiego

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 18 października 201955 13581
W poniedziałek 21 października rozpoczyna się przebudowa ulicy Wojska Polskiego na tzw. ryneczku. Zmienią się trasy autobusów komunikacji miejskiej.
fot. ŁM

Przebudowa Wojska Polskiego prowadzona będzie w dwóch etapach. Pierwszy obejmie odcinek od wiaduktu PKP do Polnej, drugi - od Polnej do Armii Krajowej. Wraz z rozpoczęciem prac droga zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów, co wpłynie także na zmianę przebiegu tras miejskich autobusów. - Czasy odjazdów i przyjazdów na przystankach krańcowych nie ulegną zmianie. Zmienią się nieco czasy odjazdów z poszczególnych przystanków, ale na okres prowadzonej inwestycji rozkłady jazdy zostaną zaktualizowane i wywieszone na przystankach – informuje za pośrednictwem strony internetowej magistratu Zbigniew Stankowski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego

Autobusy jadące w kierunku wschodnim i południowym pojadą ul. Słowackiego (przez przejazd kolejowy), skręcą w lewo w Dąbrowskiego, w lewo w Grota-Roweckiego, w lewo w ul. POW i dalej swoimi trasami.

Autobusy jadące w kierunku zachodnim i północnym od przystanku dworzec autobusowy i kolejowy – POW pojadą ulicą POW, następnie skręcą w prawo w Grota-Roweckiego i przez Sienkiewicza, do Piłsudskiego, a następnie:
- linie 0, 2, 5, 7 i 8 – al. Armii Krajowej do ul. Słowackiego (przystanek Słowackiego – Al. Armii Krajowej 02) i dalej bez zmian;
- linia 6 – al. Armii Krajowej do przystanku al. Armii Krajowej – os. Górna 02 i dalej bez zmian;
- linie 3, 4 i 9 – Al. Armii Krajowej do przystanku Al. Armii Krajowej - Wojska Polskiego 02 i dalej bez zmian;
- linia 1 – Al. Armii Krajowej do ulicy Wojska Polskiego (przystanek Wojska Polskiego – Al. Armii Krajowej) i dalej bez zmian.

Całkowicie wyłączone zostaną z użytkowania przystanki przy ul. Wojska Polskiego na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. Przystanki:
Al. Armii Krajowej – Polna
Al. Armii Krajowej – Szkolna
obsługiwane będą wyłącznie przez autobusy linii 1, 3, 4 i 9.

Uwaga! Do zakończenia przebudowy skrzyżowania Żelazna, Dmowskiego, Armii Krajowej, obowiązuje wytyczony objazd dla komunikacji miejskiej.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (55)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Eduardo ~Eduardo (Gość)19.10.2019 00:38

Sami optymiści w tym MZK, skoro uważają, że odjazdów z krańcówek zmieniać nie trzeba. W godzinach szczytu już teraz autobusy jeżdżą z kilkuminutowymi opóźnieniami. A teraz jeśli ktoś uważa, że autobus jadąc Słowackiego przez przejazd, a następnie nawrotkę przez Dąbrowskiego i Grota-Roweckiego do POW nie złapie co najmniej 5 min. opóźnienia jest optymistycznie nastawiony do świata. Podobnie w drugą stronę czyli Grota-Roweckiego, a zwłaszcza przejazd Sienkiewicza przez Słowackiego do Piłsudskiego. W kilku miejscach są albo światła, albo trzeba wyjechać z drogi podporządkowanej. Wiadomo, że na tę część miasta przeniesie się też pozostały ruch kołowy. Jak to wszystko nie spowoduje opóźnień to będzie CUD.

60


gość ~gość (Gość)18.10.2019 18:17

Szkoda że nie będą jeździć wojska Polskiego koło 77.sa ludzie którzy będą zasuwa od dworca np do pracy. A mogli tam zrobić tymczasowy przystanek

20


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)18.10.2019 10:48

Taki idiotyzm to tylko w Piotrkowie. Rozumiem, że musi zostać przeprowadzony remont i rozumiem, że układ drogowy jest taki a nie inny i trudno o jakąś wygodną zmianę trasy komunikacji. Ale skoro autobusy i tak będą jechać przez przejazd, to nie lepiej było wyłączyć także przystanki na POW i postawić zastępcze na Słowackiego? Można by było nawet wykorzystać miejsca parkingowe jako zatokę. A tak nie dość, że autobus będzie stał w korkach, to jeszcze robił idiotyczną zawrotkę przez Dąbrowskiego i Grota.

130


gość ~gość (Gość)18.10.2019 14:33

A po co komu jeździć po ryneczku? Są ciekawsze miejsca

41


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)18.10.2019 12:21

Cytuję:
Całkowicie wyłączone zostaną z użytkowania przystanki przy ul. Wojska Polskiego na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej.

W którym miejscu na W. Polskiego stoją te przystanki:
Al. Armii Krajowej – Polna
i Al. Armii Krajowej – Szkolna - myślę i myślę, może zostanę myślicielem ? ?

24


~PT ~~PT (Gość)18.10.2019 09:38

Dziękuję za oryginalny rozklad. Czyli z Armii Krajowej - Polna nie dojedziemy ani na Słowackiego, ani na Piomę, ani na Wronią, ani na Partyzantów. Autobusy za to będą krążyć po Grota Roweckiego. Tylko pozazdrościć.

80


Kapitan Tsubasa ~Kapitan Tsubasa (Gość)18.10.2019 10:15

Będzie, będzie zabawa,będzie się działo...

60


gość ~gość (Gość)18.10.2019 08:59

A może nie zamykać przejazdu kolejowego.pociągigi niech poczekajom

22


gość ~gość (Gość)18.10.2019 08:39

Będzie Armagedon

100


gość ~gość (Gość)18.10.2019 08:03

A kanary o tym wiedzą?

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat