Od poniedziałku utrudnienia na drodze Piotrków - Jeżów. Zamkną wiadukt w Siomkach

Strefa FMRegion Sobota, 17 października 202041 11298
Przez ponad pół roku zamknięty będzie wiadukt w Siomkach. W poniedziałek rusza bowiem przebudowa drogi powiatowej Piotrków - Jeżów. Kierowcy i mieszkańcy aż do czerwca przyszłego roku muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.
fot. Google Street View

To największa tegoroczna inwestycja realizowana przez samorząd powiatu piotrkowskiego. W związku z tym, 19 października, w godzinach popołudniowych, zostanie zamknięty przejazd przez wiadukt. - Zakres prac jest bardzo poważny, co wymaga zamknięcia drogi Piotrków -Jeżów na odcinku od drogi powiatowej w kierunku Woli Krzysztoporskiej do miejscowości Gąski. Przewidziany czas zamknięcia to około pół roku. Będziemy się starać, aby wiadukt został jak najszybciej wykonany, aby umożliwić przejazd - mówi Zbigniew Starosta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.


Objazd poprowadzony będzie drogą powiatową od miejscowości Siomki do Krzyżanowa, a następnie od Krzyżanowa do Bujen drogą gminną.

Koszt prac to blisko 6 milionów złotych, z czego prawie 4 miliony to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

? ~? (Gość)20.10.2020 07:43

Bardzo chciałbym poznać imbecyla, który poprowadził objazd drogami polnymi wśród pól kukurydzy i przez przejazd, na którym mogę zgubić zawieszenie samochodu. Dlaczego nikt nie pomyślał, aby nieco podremontować i zrobić przejazd przez tory drogą, która jest obok remontowanego wiaduktu (widać ją nawet na głównym zdjęciu artykułu - po lewej stronie), nawet z opcją ruchu wahadłowego? To kilkaset metrów objazdu, nie kilka kilometrów po polu.

61


gość_gość 121 ~gość_gość 121 (Gość)19.10.2020 23:22

Prosimy
Udostępnijcie drogę pod wiaduktem, nie zmuszajcie nas do jazdy przez Krzyżanów - tam nie ma drogi! A na torach auto zawiesza się i można je uszkodzić!

40


gość_gość ~gość_gość (Gość)19.10.2020 13:33

Za to ty masz predyspozycje na prezydenta byle nie Piotrkowa.

03


gość_gość ~gość_gość (Gość)19.10.2020 11:54

Nie muszę się fatygować bo mieszkam bardzo blisko a gdyby były światła obok wiaduktu to przejazd między Krzyzanowem a Gąskami nie byłby potrzebny mieszkam tu to od urodzenia to chyba wiem to są moje rejony to jest mój ????

14


gość_gość ~gość_gość (Gość)19.10.2020 08:58

Napisałem że się nie da ale praktycznie się da moja pomyłka ale faktycznie gdyby zrobić przejazd no może by to było to ale czy pojazdy się miną musieliby postawić sygnalizację świetlną taka jak przed wiaduktem a1 i po problemie

02


gość_marioo ~gość_marioo (Gość)17.10.2020 13:52

Jeszcze niech zaczną remontować drogi na Rozprze i Sulejów i będzie komplet

171


kkk ~kkk (Gość)19.10.2020 06:44

Obok wiaduktu jest droga po jego budowie w latach poprzednich i nie można jej reaktywować na czas remontu mostu? Ktoś mądry napisał , że jeżdżą pociągi, a pytam objazdem przez tą niby drogę z Krzyzanowa to torów nie będziemy przejeżdżać- no to ja mówię będziemy i tam to będzie dopiero jazda pozdrawiam.

40


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)18.10.2020 09:42

Nie ma możliwości zrobienia przejazdu obok wiaduktu bo tam jest ruch towarowy jeżdżą pociągi z nowymi samochodami na Rogowiec i kamieniem wapiennym do oczyszczania spalin z elektrowni tam ruch jest.

24


mju ~mju (Gość)18.10.2020 21:13

Ludzie z powiatu, pomyślcie logicznie chociaż teraz. Obok wiaduktu jest stara droga, która pozostała z czasów budowy wiaduktu. Wystarczy ją trochę wyremontować i będzie ok. Nie chce wam się tego zrobić, lepiej iść na łatwiznę i ganiać ludzi drogami gminnymi kiepskiej jakości. Może niech wójt trochę pomyśli i podpowie tym z powiatu co mają kłopoty z logicznym myśleniem.

41


gość_kierowca ~gość_kierowca (Gość)18.10.2020 16:05

Pytanie do zarządcy drogi Krężna Bujny- jak z zimowym utrzymaniem , kto za to będzie odpowiadał? Czy będzie odśnieżana tak jak powiatowa Piotrkow Kalisko ? 2 razy w sezonie , raz na początku a drugi na końcu zimy?

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat