Od jutra lekkie ochłodzenie, ale dziś nadal upalnie

Strefa FM Wtorek, 08 lipca 20141 2342
Dzisiaj w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim termometry będą wskazywać wysokie temperatury.

- We wtorek będzie się utrzymywało bardzo gorące, upalne powietrze, zwrotnikowe. Natomiast w środę powinien przyjść front chłodny i zacznie się ochładzać. W pierwszej części dnia jeszcze będzie gorąco, ale popołudniu temperatura spadnie, choć nadal będzie powyżej 20 stopni. Druga połowa tygodnia to temperatura około 24 - 26 stopni Celsjusza - mówiła Anna Nemetz, meteorolog, synoptyk w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od środy można także spodziewać się burz połączonych z opadami deszczu. Lokalnie mogą być one gwałtowne, lecz porywy wiatru nie powinny być silne.

A jak sobie poradzić z takim upałem jak dziś? Najlepiej nie wychodzić z domu. Specjaliści radzą - należy pić dużo wody i chronić się przed słońcem. - Przede wszystkim trzeba pić więcej płynów przy takiej pogodzie. Starać się korzystać z cienia, pomieszczeń wentylowanych, chłodniejszych ogólnie. Należy unikać miejsc nasłonecznionych, między godz. 10 a 18, lepiej nie wychodzić z domu, zwłaszcza powinny pamiętać o tym osoby, które mają problemy ze zdrowiem. Jeżeli musimy wyjść, należy pamiętać o tym, by chronić głowę, dobrze jest mieć kapelusz no i oczywiście zawsze ze sobą trzeba mieć jakieś płyny - mówi Arkadiusz Banaszkiewicz, lekarz wyjazdowy ratownictwa medycznego.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bulo ~bulo (Gość)09.07.2014 18:48

meteorolodzy od 7 bolesci,, deszcz napier... jak nie iwem co i ziimno jak w panzdzierniku

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat