Od Chopina do Kilara. Koncert w Centrum idei „Ku Demokracji”

ePiotrkow Środa, 20 listopada 20190 817
W niedzielę 1 grudnia o godz. 17.30 w kościele akademickim Panien Dominikanek Matki Bożej Śnieżnej będziemy mogli wysłuchać koncertu gitarowego „Od Chopina do Kilara” w wykonaniu Patryka Filipowicza.

Patryk Filipowicz – gitarzysta i kompozytor ze Śląska. Autor czterech albumów solowych. Pierwsza płyta "Lamenty duszy i gitary", zawierająca gitarowe interpretacje tradycyjnych polskich pieśni wielkopostnych, zdobyła przychylność słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. Jego nagrania prezentowane były na antenie Programu I Polskiego Radia, a także w wielu regionalnych rozgłośniach oraz opisywane w prasie ogólnopolskiej. W 2019 r. ukazał się bardzo dobrze oceniony przez krytyków, najnowszy album zatytułowany „Chopin blue” zawierający osobiste interpretacje utworów Fryderyka Chopina. Podczas koncertów solowych Patryk Filipowicz posługuje się techniką określaną jako „fingerstyle”. Pozwala ona swobodnie prowadzić głosy, co często tworzy wrażenie gry kilku instrumentów jednocześnie.


W Centrum idei „Ku Demokracji” wystąpi po raz piąty, a koncert „Od Chopina do Kilara” przyciąga wielu słuchaczy w całym kraju.

 

Wstęp na koncert jest wolny.

 

 

 

 

(materiały organizatora) 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat