Od 28 maja do 5 czerwca przywrócona działalność m.in. kasyn i parków rozrywki

PAPKraj Sobota, 15 maja 20212 710
Od 28 maja do 5 czerwca przywrócona ma być działalność m.in. kasyn - wynika z opublikowanego w czwartek wieczorem rozporządzenia Rady Ministrów. Dopuszczalne będzie też prowadzenie wesołych miasteczek i parków rozrywki. Będą obowiązywały limity osób.
fot. PAP

Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów, w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ukazało się w piątek w Dzienniku Ustaw.

 

Przewiduje ono m.in., że od 28 maja 2021 r. do 5 czerwca 2021 r. działalność będą mogły wznowić kasyna, ale z limitem 1 osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Możliwe będzie też prowadzenie gier hazardowych na automatach. Dodano, że "obsługa oraz klienci realizują nakaz zakrywania ust i nosa".

 

W dokumencie wskazano też, że od 21 do 27 maja dopuszczalne jest prowadzenie wesołych miasteczek i parków rozrywki, z wyłączeniem aquaparków i basenów pod warunkiem, że na terenie wesołego miasteczka lub parku rozrywki przebywa nie więcej osób niż połowa obłożenia danego obiektu.

 

Dodano, że wesołe miasteczka i parki rozrywki będą mogły działać od 28 maja do 5 czerwca; również "pod warunkiem, że na terenie wesołego miasteczka lub parku rozrywki przebywa nie więcej osób niż połowa obłożenia danego obiektu".

 

Z rozporządzenia wynika również, że do "odwołania warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji w ramach turnusu rehabilitacyjnego jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 uczestnika tego turnusu" albo zaszczepienie się przeciwko COVID-19. Zaznaczono, że test musi być wykonany "nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego". (PAP)

 

autor: Magdalena Jarco

maja/ skr/


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)16.05.2021 11:25

A przy Wroniej kasyno i na przeciwko park rozrywki, działały i działają bez przerwy, pomimo zakazu. Nawet do parku rozrywki ciągle zagląda milicyjna policja.

20


aaaa ~aaaa (Gość)16.05.2021 11:12

Przypomnijcie ile to kasyn jest w PT?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat