Od 13 czerwca więcej miejsc dla wiernych w kościołach, kolejne poluzowania od 26 czerwca

PAPKraj Piątek, 11 czerwca 20213 1430
Od 13 czerwca będzie więcej miejsc dla wiernych w kościołach, kolejne poluzowania będą wprowadzone od 26 czerwca - zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Poluzowanie limitów ma też dotyczyć m.in. imprez masowych i usług hotelarskich.

Morawiecki na konferencji prasowej mówił o znoszeniu obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19. Poinformował, że od 13 czerwca więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach - dopuszczalna będzie połowa zajętych miejsc dla wiernych.

 

"Połowa miejsc w kościołach będzie mogła być zajęta" - zapowiedział. Ocenił, że taka decyzja wyrównuje warunki "w stosunku do niektórych innych instytucji i tych warunków, które gdzie indziej obowiązują".

 

Większość kolejnych nowych zasad będzie obowiązywała od 26 czerwca. "Łagodzimy ograniczenia na okres wakacyjny i będziemy je dostosowywać do liczby zachorowań" - powiedział Morawiecki.

 

Według niego, od 26 czerwca, targi i konferencje będą mogły zaprosić większą liczbę gości, gdyż dotychczasowych limit - jedna osoba na 15 m2 - zostanie zmieniony na limit jednej osoby na 10 m2.

 

Także wydarzenia sportowe i koncerty na obiektach sportowych będą się odbywać z większą liczbą widzów. Od 26 czerwca będzie można zająć 50 proc. miejsc na takich wydarzeniach - zapowiedził premier.

 

W hotelach i obiektach wypoczynkowych limit dopuszczalnych miejsc zajętych przez gości będzie wynosił do 75 proc. Premier wyjaśnił, że do tego limitu nie będą wliczane dzieci do 12. roku życia. "Chcemy tym samym zachęcić dzieci i młodzież do wyjazdów wakacyjnych podkreślił Morawiecki.(PAP)


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pandemiczna panda ~pandemiczna panda (Gość)przedwczoraj, 17:51

No popatrzcie, jaki ludzki pan. Niechaj bydło w ręce klaszcze i z radości skacze, bo pan pozwoli na wpuszczenie większej liczby delikwentów do kościoła. Kit z tym, że te limity nie są poparte żadnymi badaniami, że to tylko radosna twórczość. Wszak pan poluzował, więc niechaj się bydło cieszy! Jeśli limit dotyczy "normalnych" ludzi, to może półgłówków mogłoby wejść dwa razy więcej? A ćwierćinteligentów cztery razy więcej? Szkoda tylko, że głupota w tym nieszczęsnym kraju nie jest nijak limitowana, i panoszy się coraz bardziej w przestrzeni publicznej, w rządzie, w szpitalach, w szkołach... Do niedawna poluzować to sobie można było pasek w gaciach, jak bebzon z nadmiaru dobrobytu za bardzo się rozrastał. Teraz nam "poluzowują" coś, co jeszcze niespełna dwa lata temu należało się każdemu jak psu przysłowiowa zupa.
Obrazek poglądowy: w tle tego z banana wystruganego eksperta jest informacja, że średnia dzienna ilość zakażeń wynosi 0,9 na sto tysięcy mieszkańców. To tak jakby na miasto nieco większe od Piotrkowa Trybunalskiego zachorował jeden osobnik... bez głowy. Wiem, złośliwy jestem. Ale uświadomcie sobie, że ten stan wciąż jest nazywany pandemią, wciąż z tego powodu służba zdrowia nie działa jak powinna, wciąż do wielu miejsc nie chcą wpuścić bez kagańca, wciąż są liczne ograniczenia, i wprowadza się sanitarny apartheid!

Cytuję:
"Łagodzimy ograniczenia na okres wakacyjny i będziemy je dostosowywać do liczby zachorowań" - powiedział Morawiecki.


Najdalej za 3-4 miesiące uruchomi się znowu masowe testowanie i ograniczenia będą dostosowywane do liczby "zachorowań" (ściślej: dodatnich wyników testów) - znowu się bydło weźmie za pysk, bo "pandemia".
Takie są moje przewidywania.

21


... ~... (Gość)3 dni temu, 13:04

Jak gdyby Kościół przestrzegał w ogóle jakichś obostrzeń. "Konsekrowane ręce" - żal komentować taką głupotę.

51


A.B. ~A.B. (Gość)3 dni temu, 08:38

Będzie duza kasa za pogrzeby starych"owieczek" i kolejna faza pandemii.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat