Od 1 lipca można składać wnioski o 300 zł dla każdego uczącego się dziecka

PAPKraj Środa, 01 lipca 202017 2791
Program "Dobry start" na wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego, to ważne wsparcie dla polskich rodzin – oceniła we wtorek szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Pomocy Społecznej Marlena Maląg. Przypomniała, że od 1 lipca rodzice mogą już składać wnioski o 300 zł dla każdego uczącego się dziecka.
minister rodziny, pracy i pomocy społecznej Marlena Maląg

Wniosek o świadczenie można składać od 1 lipca online przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Jak mówiła minister Maląg program dotyczy co prawda początku roku szkolnego, ale "to tak naprawdę już niedługo" i dlatego warto ubiegać się o świadczenie jak najszybciej.

 

Wiceminister rodziny Barbara Socha akcentowała podczas wtorkowej konferencji w siedzibie resortu, że wczesne złożenie wniosku gwarantuje wczesne wypłaty. Przypomniała też, że od trzech lat do polskich rodzin co roku trafiło 1,5 mld zł, by wesprzeć materialnie uczniów u progu szkoły. "Ten program jest rozwijany. Jest częścią polityki prorodzinnej, która wspiera rodziny z dziećmi, promuje też wielodzietne" - wyjaśniał wiceminister dodając, że celem tej polityki jest również stworzenie "przyjaznych warunków", szczególnie dla pracowników posiadających dzieci.

 

Minister Maląg z kolei wspomniała przy okazji konferencji o rządowych programach, które wspierają różne grupy społeczne. Mówiła o programie 500 plus, który nabrał w epidemii dodatkowego wymiaru - wspiera polskie rodziny również w tym trudnym okresie oraz o programie pomocy dla mam wychowujących co najmniej czworo dzieci. Z tego ostatniego świadczenia skorzystało już 57 tys. osób. Wspomniała też o dodatku solidarnościowych dla osób, które utraciły pracę w wyniku pandemii oraz o bonie turystycznym, nad którym finalizowane są prace w parlamencie, a wesprzeć ma nie tylko branże turystyczną, ale też rodziny.

 

Złożenie wniosku o świadczenie "Dobry start" w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub w listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

 

Świadczenie "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. "Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola i na dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole.

 

 

 

Katarzyna Lechowicz-Dyl, Klaudia Torchała/PAP


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

anonimowa ~anonimowa (Gość)01.07.2020 15:20

Drodzy komentujący!!
Jak dają - źle. Jak nie dają - jeszcze gorzej.
Zdecydujcie się!
Ci którzy najwięcej głosu zabierają i krytykują takie dodatki, później pierwsi stoją w kolejce po pieniadze.
Krytykujesz, nie pasuje Ci program 500+ lub 300+ - nie pobieraj tych pieniedzy!

13


gość ~gość (Gość)01.07.2020 22:28

Proszę spróbować złożyć wniosek. Nie ma takiej możliwości bo termin składania od 1 sierpnia
Wszystko robią aby przed wyborami pokazać się

02


pampi99999 ~pampi99999 (Gość)01.07.2020 18:28

dziś podnieśli podatki. Poczytajcie

00


menelo ~menelo (Gość)01.07.2020 13:30

menelowe plus dajta

11


cwaniak z miejskiej gazowni cwaniak z miejskiej gazowniranga01.07.2020 13:22

300+ dej,500+ dej,oczko wodne dej,emeryture dej,menelowe dej...co to k...jest ?!

22


gość ~gość (Gość)01.07.2020 08:25

A jak chodzi do szkoły, a się nie uczy?

40


Adamo ~Adamo (Gość)01.07.2020 12:52

Niedługo będzie dodatek : chleb + i wino +. Najpierw Wam zabiorą w dodatkowych podatkach, podrożeje wszystko a potem łaskawie będą dawać dodatki. A lud będzie kochał swych łaskawych panów. Bajka się skończy jak kasy braknie. Już to przerabialiśmy z komuną, teraz znowu to samo. Polak przed szkodą i po szkodzie głupi!

42


gość ~gość (Gość)01.07.2020 08:50

Dlaczego tylko 300 a nie pieńćset?

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat