Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

ePiotrkowBełchatów Poniedziałek, 29 czerwca 20205 5604
Jechał „wężykiem” całą szerokością jezdni, zjeżdżając z jednego na drugi pas drogi. Kierowca vw transportera miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Dalszą jazdę uniemożliwił mu czujny obywatel, który natychmiast zareagował na zagrożenie.
Zdjęcie poglądowe

W niedzielę (28 czerwca), po godzinie 10.30 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy volkswagena transportera. Zdarzenie miało miejsce w Łękińsku, na ulicy Poprzecznej, na terenie gminy Kleszczów. Na miejscu świadek  przekazał policjantom kluczyki od pojazdu, którym kierował pijany mężczyzna. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec powiatu bełchatowskiego jadąc swoim volvo minął się z volkswagenem transporterem. Styl jazdy jego kierowcy jednoznacznie wskazywał, że kierowca jest po spożyciu alkoholu. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, ciągle zjeżdżając z jednego pasa ruchu na drugi. Zatrzymał się kiedy zjechał na pobocze, zaczepiając o przydrożne drzewko. Świadek natychmiast zareagował. Podszedł do kierowcy i widząc, że mężczyzna jest pijany zabrał mu kluczyki ze stacyjki i o wszystkim poinformował policję. Badanie wykazało, że 37-letni mieszkaniec Łękińska miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

enedue123 ~enedue123 (Gość)01.07.2020 00:32

Który z kandydatów obiecuje zrobić cokolwiek z pijanymi kierowcami ?
Wiadomo ,że obecny prezydent raczej trzyma stronę jeżdżących na podwójnym gazie, bo nic nie zrobił w tej sprawie. Wystarczyło by publikowanie wizerunku, ale jak widać nie chciał się narażać swoim wyborcom

00


gość ~gość (Gość)30.06.2020 05:22

Bez przesady

02


gość ~gość (Gość)29.06.2020 20:56

No gdzie są ci madrale piszący komentarze , zamurowalo ?

12


Tak Tak ~Tak Tak (Gość)29.06.2020 21:11

Brawo dla obywatela , a dla zapijaczonego 2 lata to za mało !!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat