Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

PolicjaTomaszów Czwartek, 23 kwietnia 20202 6837
Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego przez innego uczestnika ruchu. Do obywatelskiego zatrzymania kierowcy, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, doszło w Tomaszowie. Amator jazdy na ,,podwójnym gazie” musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami, grzywną, a nawet karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z kierowców, przemieszczający się po terenie Tomaszowa, zatrzymał innego, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Zastali tam trzech mężczyzn. Jak ustalili, jeden z nich jadąc za osobową kią zauważył, że charakterystyka jazdy kierowcy może wskazywać, że jest pod wpływem alkoholu. Jadąc za nim, wyczekał moment, w którym kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem. Dobiegł do niego i próbował zabrać kluczyki.  Kierowca kii stawiał opór. Wtedy inny kierujący pomógł mu i o sytuacji powiadomił policję.

 

Zatrzymany to 66-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego. Badanie wykazało że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna usłyszy również zarzut, za który prawo przewiduje karę nawet do dwóch lat więzienia i grzywnę.        


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.04.2020 16:37

Mam już dosyć maseczek. Przez depresję też wsiądę z dwa razy w tygodniu..

411


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat