Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców

Policja KMP PiotrkówRegion Wtorek, 29 września 20205 2702
Wzorową postawą wykazali się świadkowie, którzy w ostatnich dniach ujęli dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielne popołudnie w Barkowicach Mokrych „jazda wężykiem” wzbudziła u strażnika leśnego podejrzenie, że kierujący oplem może być nietrzeźwy. Bez chwili wahania uniemożliwił mu dalszą jazdę. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Strażnik z piotrkowskiego nadleśnictwa poinformował o zdarzeniu dyżurnego piotrkowskiej jednostki. Policjanci zatrzymali pirata drogowego. Okazało się, że 57-letni piotrkowianin miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za swoje czyny teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Do drugiej takiej sytuacji doszło tego samego dnia wieczorem w Jaksonku. Świadek zauważył, że wyjeżdżający przed nim z drogi podporządkowanej kierujący audi, wykonując manewr skrętu uderzył w toyotę jadącą z przeciwka, a następnie odjechał. Od razu pojechał za piratem drogowym, jednocześnie powiadamiając o tym dyżurnego policji. Po chwili udaremnił mu dalszą jazdę. Świadek zdarzenia zabrał kierującemu audi kluczyki. Następnie wrócił na miejsce zdarzenia, aby sprawdzić czy podróżujący toyotą potrzebują pomocy. Po przyjeździe patrolu okazało się, że kierującego audi już nie było bo wrócił do swojego domu. Został jednak zatrzymany przez opoczyńskich policjantów. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 42-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wniosek jest prosty ~wniosek jest prosty (Gość)29.09.2020 09:56

Policja jest nieskuteczna ludzie muszą za nich to robić a wystarczy tylko bacznie obserwować małe wiejske sklepy kto wyjeżdża...

32


gość_g ~gość_g (Gość)29.09.2020 08:42

Ten z forum "piotrkowianin"?

13


gość_haha ~gość_haha (Gość)29.09.2020 10:01

" grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności"

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat