Obwodnica: Początek prac jeszcze w tym roku

Tydzień Trybunalski Sobota, 15 czerwca 20130 1523
Starosta bełchatowski otrzymał pismo od Iwony Renaty Zatorskiej-Sytyk, dyrektor łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie rozpoczęcia w tym roku prac przy budowie obwodnicy Bełchatowa.

- Dani dyrektor informuje mnie, że (…) „na rok 2013 zostały przyznane środki finansowe na uzupełnienie stabilizacji pasa drogowego dla inwestycji „Budowa obwodnicy Bełchatowa i prace w tym zakresie będą wykonywane” (...) – mówi Szczepan Chrzęst, starosta - Wygląda na to, że moje wieloletnie zmagania o zniesienie ruchu tranzytowego z drogi powiatowej na odcinku Kącik – Mzurki przyniosą oczekiwany efekt, w postaci budowy obwodnicy Bełchatowa, która zgodnie z porozumieniem, jakie 3 lata temu powiat zawarł z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad za zgodą ministra Cezarego Grabarczyka, miała zostać wybudowana jako alternatywa dla ruchu tranzytowego z drogi krajowej numer 8 na drogę krajową numer 12.

Ponadto dyrektor łódzkiego oddziału GDDKiA informuje, że w bieżącym roku zaplanowany jest również remont drogi krajowej numer 8 na odcinku Bełchatów – Mzurki, o który wielokrotnie dopominał się starosta bełchatowski.

- Warto wspomnieć, że oprócz zeszłorocznego apelu starosty bełchatowskiego o remont drogi krajowej numer 8 na terenie powiatu bełchatowskiego, również Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego wysłał w tym roku swoje stanowisko w tej sprawie. Pisma o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do remontu drogi krajowej numer 8 na terenie powiatu bełchatowskiego trafiły zarówno do GDDKiA i wojewody. W opinii członków Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, droga krajowa numer 8 na odcinku Warszawa – Wrocław, właśnie na terenie powiatu bełchatowskiego ma najgorszy stan i jest najbardziej zaniedbana – informuje nas Krzysztof Borowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat