Obniżą podatki przedsiębiorcom

Strefa FM Środa, 05 listopada 20149 3106
Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców wprowadza samorząd Bełchatowa. Wystarczy zwiększyć zatrudnienie do końca tego roku, a podatek od nieruchomości w latach 2015- 2016 będzie niższy.

- Bełchatów podejmuje szereg działań zmierzających do tego, by zachęcać lokalnych, i nie tylko, przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje działalności gospodarcze na terenie Bełchatowa do tego, by chcieli te działalności rozszerzać, a z drugiej strony, by chcieli zwiększać zatrudnienie w prowadzonych przez siebie firmach. Jak może to robić samorząd? W zasadzie tylko jednym narzędziem – zmniejszając lub zwalniając z podatku od nieruchomości. Takie działania podejmuje miasto w stosunku do bełchatowskich przedsiębiorców. By zachęcić ich do tego, by realizowali inwestycje w budowę lub przebudowę budynków albo tworzenie nowych miejsc pracy, stosujemy zwolnienia z podatku od nieruchomości. Każdy przedsiębiorca, który jeszcze w tym roku zwiększy zatrudnienie w swojej firmie, w 2015 i 2016 będzie mógł z takich zwolnień korzystać. W jakiej wysokości? To zależy od tego, o ile zwiększy zatrudnienie w swojej firmie. Szczegóły na stronie internetowej belchatow.pl oraz w Wydziale Finansowym w bełchatowskim Urzędzie Miasta – mówi Beata Kwiecińska-Pintos, rzecznik prasowy prezydenta Bełchatowa.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

michal o. ~michal o. (Gość)06.11.2014 11:53

"na-uklady-nie-ma-rady" napisał(a):
Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców wprowadza samorząd Bełchatowa. Wystarczy zwiększyć zatrudnienie do końca tego roku, a podatek od nieruchomości w latach 2015- 2016 będzie niższy...."
Szkoda, że nie napisali od kiedy wprowadza,

Yyy Serio? a podatek od nieruchomości w latach 2015- 2016 będzie niższy. naprawdę nie wiesz kiedy go wprowadzą?

10


corey ~corey (Gość)06.11.2014 08:10

Piotrków robi się miastem urzędników lub już nim jest.Pytanie kto ich w dłuższej perspektywie będzie utrzymywać? Firmy padną, ludzie w wieku produkcyjnym wyjadą, zostaną sami emeryci i renciści wraz z kościołami i Traktem Wielu Kultur.Pozdrawiam serdecznie.

40


na układy nie ma rady ~na układy nie ma rady (Gość)05.11.2014 19:01

"Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców wprowadza samorząd Bełchatowa. Wystarczy zwiększyć zatrudnienie do końca tego roku, a podatek od nieruchomości w latach 2015- 2016 będzie niższy...."
Szkoda, że nie napisali od kiedy wprowadza, czy od zaraz, czy za parę lat? Teraz tylko czekać jak znikną kolejki w pośredniaku bo przedsiębiorcy będą sobie wyrywali pracowników by skorzystać z tych ulg w jakiejś tam perspektywie.
Takie przedwyborcze bajania, co by było gdyby...?
Widać dotychczasowy włodarz niezbyt pewny wygranej i obiecuje gruszki na wierzbie za pięć dwunasta przed wyborami.
Co się tyczy przedsiębiorców to oni tak naprawdę oczekują bardziej życiowych przepisów oraz korzystnych zmian w naliczaniu podatku dochodowego i zmniejszenia danin płaconych Państwu z racji wykonywanej działalności. Bo podatek od nieruchomości przy tamtych obciążeniach to mały pikuś.
I tak, np. w Niemczech kwota wolna od podatku wynosi ponad 8,3 tys. euro. To ponad 34 tysiące złotych, czyli 11 razy więcej niż w Polsce. Płace u naszego zachodniego sąsiada są ok. czterokrotnie wyższe, co wyraźnie obrazuje, z jak wielkimi dysproporcjami mamy do czynienia. Słowem - kwota wolna od podatku w Polsce powinna wynosić ok. 10 tys. zł, czyli tyle co w Maroku. W Wielkiej Brytanii kwota ta wynosi 42 tys. zł
W tamtych krajach możesz założyć firmę na próbę i przez kilka miesięcy nie płacisz żadnych danin i podatków. Jeśli twój pomysł na własny biznes okaże się niewypałem po prostu go zamykasz nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji. Takie rozwiązanie proponował swego czasu nawet Janusz Palikot, ale jak zwykle przepadło w Sejmie. To tylko dwa przykłady pokazujące jaka dzieli nas przepaść.
Dlatego wielu polskich przedsiębiorców przenosi swoje firmy tam gdzie jest sprzyjający klimat dla przedsiębiorczości i biznesu.
A istniejącą sytuację może tylko zmienić przyszły rząd i ustawodawca.

42


polas ~polas (Gość)05.11.2014 11:12

Każda inicjatywa promująca lokalny biznes jest dobra...niestety nie w Piotrkowie... :( ehhh u nas o przedsiębiorców się nie dba

101


tamtaram ~tamtaram (Gość)05.11.2014 09:03

"" napisał(a):


jakich inwestorow ??? o czym ty mowisz? nie chodzi tu o inwestorow tylko o naszych rzadzacych. powinni wlasnie isc w tym kierunku co ida inne miasta i zachecac przedsiebiorcow do rozwijania sie czy nawet przeniesienia interesu do piotrkowa. niema tu zadnych ulg ,zadnego wsparcia ze strony miasta. gdzie ci mlodzi i ogolnie chetni na zalozenie swojej dzialalnosci moga rozwinac skrzydla jak co rusz koszta wszystkiego podcinaja im nogi.

90


antyciemnogród piotrkowski ~antyciemnogród piotrkowski (Gość)05.11.2014 08:54

A w Piotrkowie wręcz odstrasza się potencjalnych inwestorów coraz wyższymi podatkami. Ważne że jest coraz więcej kościołów , murków, fontann itd. Po co ludziom praca??

110


sklave sklaveranga05.11.2014 07:59

Mają się czym chwalić w Bełchatowie. Piotrków nie jest gorszy....podnosi podatki. Siedmiu wspaniałych. Więcej na http://sklave.manifo.com/foto-szopka

50


corey ~corey (Gość)05.11.2014 07:19

W Piotrkowie ludzie się postarzeli, ci co kiedyś głosowali na Sld teraz głosują na Chojniaka im nie są potrzebne miejsca pracy inwestycje, niestety dla młodych są w większośći. Pozdrawiam wszystkich.

100


? ~? (Gość)05.11.2014 06:47

Inwestorów w Piotrkowie nie obchodzą podatki i inne bzdury. Dla nich najważniejsze jest czy w Piotrkowie rosną kwiatki i jest ładnie...

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat