Objazd do Woli Krzysztoporskiej kością niezgody pomiędzy starostą i wójtem (Aktualizacja)

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 01 marca 202160 9170
Wracamy do sprawy feralnej drogi w gminie Wola Krzysztoporska, stanowiącej objazd dla remontowanego wiaduktu drogowego w miejscowości Siomki. Jak informowaliśmy wcześniej w wyniku zwiększonego natężenia ruchu nawierzchnia drogi uległa zniszczeniu, powodując spore utrudnienia dla korzystających z niej kierowców. Po wymianie pism pomiędzy władzami powiatu oraz gminy Wola Krzysztoporska na drodze pojawili się drogowcy i rozpoczęli naprawę, ale jak alarmuje nasz czytelnik jakość robót pozostawia wiele do życzenia. Do sprawy odnieśli się przedstawiciele Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.

Ładuję galerię...

Od powstania problemu z objazdem toczy się spór pomiędzy władzami powiatu piotrkowskiego oraz gminy Woli Krzysztoporskiej, które wzajemnie obwiniają się o aktualną sytuację. Więcej o sprawie przeczytacie w poniższym artykule:

 

https://www.epiotrkow.pl/news/Fatalny-stan-objazdu-do-Woli-Krzysztoporskiej.-Jest-komentarz-wojta-(Aktualizacja),42880

 

Firma odpowiedzialna za inwestycję przeprowadziła naprawę zniszczonej drogi, ale jak alarmują mieszkańcy jej stan dalej pozostawia wiele do życzenia. W tej sprawie oficjalne stanowisko zajęły władze Woli Krzysztoporskiej.

 

W wezwaniu do starosty piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka dotyczącym objazdu przebiegającego drogą gminną nr 110456E (Bujny-Gąski-Krzyżanów) oraz drogą gminną nr 110480E (Gąski) – gmina Wola Krzysztoporska czytamy:

 

„W związku z całkowitym zniszczeniem w/wym. dróg na skutek poprowadzonego objazdu remontowanego wiaduktu w ciągu drogi powiatowej nr 1500E oraz bezprawnych działań zatrudnionego przez powiat piotrkowski wykonawcy, których efektem jest prowadzenie na objazdowych drogach robót budowlanych bez żadnych uzgodnień i zezwoleń, wzywam do:

– natychmiastowego zamknięcia przedmiotowych dróg dla ruchu pojazdów oraz zaprzestania wykonywania na nich robót budowlanych,
– usunięcia z drogi niekwalifikowanych materiałów budowlanych niewiadomego pochodzenia,
– spowodowanie zawarcia przez wykonawcę porozumienia z gminą, w którym określone zostaną zasady utrzymania w/wym. dróg w czasie budowy i sposób ich naprawy.

Odbyta w dniu 26.02.2021 wizja w terenie, w której uczestniczyli przedstawicie gminy i ZDP potwierdziła, że asfaltowa jezdnia na objazdowych drogach gminnych praktycznie przestała istnieć, a wykonawca dokonuje prowizorycznej jej naprawy z pominięciem jakichkolwiek uzgodnień z gminą, działając przy tym z pominięciem przepisów prawa budowlanego oraz nie zachowując chociażby minimalnych standardów jakościowych materiałów zastosowanych przy naprawie.

Posiadana przez gminę dokumentacja zdjęciowa oraz wizja terenowa dowodzą, że na drogi wywożony jest najprawdopodobniej materiał odpadowy, którego w żaden sposób nie można zakwalifikować jako materiału pod budowę drogi, nie tylko z uwagi na przepisy środowiskowe, w tym przepisy ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, ale przede wszystkim jakość zastosowanego materiału (zanieczyszczone kruszywo oraz gruz ceglany i betonowy).

Powyższe powoduje, że na drodze gminnej, która praktycznie stała się niedostępna dla mieszkańców, wywieziono bez żadnego nadzoru ze strony inwestora (powiatu piotrkowskiego) i wbrew woli właściciela drogi (gminy) materiał, który nie spełnia wymagań i jako taki winien być usunięty z drogi.”

Dotarł do nas komentarz Starostwa Powiatowego w Piotrkowie. Poniżej przytaczamy jego pełną treść. 

 

W związku z nieakceptowalnymi przez władze powiatu pracami, które miały doraźnie poprawić stan zniszczonej drogi gminnej - wyznaczonej jako sugerowany objazd remontowanego wiaduktu w Siomkach - Starosta Powiatu Piotrkowskiego polecił Zarządowi Dróg Powiatowych w Piotrkowie wyegzekwowanie od wykonawcy inwestycji zapisów umowy.


Władzom powiatu znany jest obecnie zły stan odcinka drogi gminnej, jednakże zgodnie z umową za utrzymanie przejezdności wskazanego objazdu odpowiedzialna jest firma, która wygrała przetarg na realizację przebudowy drogi powiatowej Piotrków – Jeżów.


Wyznaczony objazd nie jest obowiązkowy a kierujący mogą wybrać inne, w ich odczuciu - bardziej dogodne – alternatywne, odcinki dróg omijające zamknięty odcinek drogi powiatowej. Starosta Powiatu prosi mieszkańców o wyrozumiałość mając na uwadze uciążliwości związane z prowadzonymi pracami, gdyż inwestycja - przebudowa wiaduktu- realizowana jest z myślą o mieszkańcach powiatu, zwłaszcza gminy Wola Krzysztoporska. Wszystko wskazuje na to, że już za 3 miesiące wiadukt zostanie otwarty dla ruchu a wykonawca został zobowiązany do odtworzenia zniszczonej drogi gminnej.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (60)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wieśniak ~wieśniak (Gość)01.03.2021 14:35

Kością niezgody to jest każda droga powiatowa w tej gminie. Dla przykładu Woźniki - Bogdanów, droga nie nadająca się do ruchu pojazdów od dobrych kilkunastu lat. Kiedyś jakiś geniusz postawił na niej znak drogowy - droga uszkodzona. Dwóch panów się kłoci (wójt i starosta), a ja jadę po tej drodze slalomem, omijając dziury i wyboje, niszcząc codziennie swoje auto. Czas na gruntowny remont nie tylko tej drogi oraz na wymianę tego skłóconego towarzystwa.

91


bez awantury ~bez awantury (Gość)04.03.2021 16:49

Po co się kłócić, kto ważniejszy, kto piękniejszy, to nic nie pomoże. Zwykłych śmiertelników nie obchodzi kto naprawi drogę. Prosimy tylko odpowiedzialnych o zrozumienie, że są tak jakby dla ludzi. Wszyscy, którzy muszą dojechać do pracy i wrócić do domu muszą korzystać z tej drogi. Codziennie modlę się aby szczęśliwie pokonać to pobojowisko.

20


? ~? (Gość)03.03.2021 07:29

02.03.2021 i nadal nic się nie zmieniło. Na tej drodze ciężko już znaleźć choćby kawałek asfaltu. A władze przerzucają się listami... Przynajmniej dobrze, że pisać potrafią.

10


Szkolnictwo ~Szkolnictwo (Gość)01.03.2021 21:58

Przypominam o podwyżkach dla nauczycieli.
Żyjemy za głodowe pensje.

210


gość_miesny jeż ~gość_miesny jeż (Gość)01.03.2021 09:49

A więc wojna

40


gość_spostrzegawcza wolan ~gość_spostrzegawcza wolan (Gość)01.03.2021 17:08

Rządy w gminie Wola Krzysztoporska musi przejąć PSL. To jedyna partia służąca polskiej wsi. Pamiętamy jak było dobrze za poprzedniego wójta. Czas na powrót normalności a nie wszystko pakowane jest w teren a do Woli nic, tylko ochłapy. Wstyd panie wójcie.

710


wojtek strażak ~wojtek strażak (Gość)02.03.2021 07:21

albo droga Gomulin - Majków codziennie niszczona przez ciezki sprzęt i nic sie nie robi

30


gość_kaya ~gość_kaya (Gość)01.03.2021 23:57

Ja myślę o wyprowadzce z Woli. Nikt,kto mądry tu nie zostaje.O wohcie i wszystkich pracownikach gminy świadczy dom stojący na rogu Kościuszki i Wesołej. Wstyd do n-potęgi.W nowym parku pogłebili staw,by dzieci bawiące się szybciej się potopiły. Wybudowali dom ludowy za 2 mln tak miliony...bez parkingu, w ciemnej d.pie.odbierajac parking strażakom,jakże potrzebnym.Tego nie mogę zrozumieć.A karetka na sygnale to obecnie niby jak ma przyjechać? Przez Oprzężow?Tam też już nie ma drogi.Co mnie wasze pisma obchodzą pracownicy gminy? Zarabianie fortunę z naszych podatków, a nawet nie macie rozumu.Nie wstyd wam?Po prostu każdy z was nie nadaje się do tej pracy -efekty widać gołym okiem, za nasze podatki żyjecie jak króle...

90


kata ~kata (Gość)01.03.2021 22:24

Powiat remontuje drogi poprzez ustawianie znaków "zniszczona droga"

81


kata ~kata (Gość)01.03.2021 22:23

Powiat remontuje drogi poprzez ustawianie znaków "zniszczona droga"

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat