Obiecaj, że nie zagłosujesz za podwyżką podatków!

Strefa FM Czwartek, 02 października 201423 5784
Nietypowa inicjatywa partii Janusza Korwina-Mikkego. Kongres Nowej Prawicy ogłasza Otwarty Nabór Obywatelski. „Korwiniści” stawiają jednak jeden warunek - kandydat na radnego musi podpisać deklarację, że nigdy nie zagłosuje za podniesieniem podatków.

- W tej chwili Kongres Nowej Prawicy w Piotrkowie jest na etapie domykania list wyborczych, ale mamy jeszcze wolne miejsca. Każdy nasz sympatyk, który podpisze deklarację o tym, że jako radny Piotrkowa nigdy nie zagłosuje za podwyższeniem podatków, może startować z naszych list. Niepodwyższanie podatków to bardzo ważny aspekt dla KNP. Chciałbym podkreślić, że w tej chwili w Sejmie mamy jednego posła, który nigdy nie zagłosował za podwyżką podatków - mówi Mateusz Kurczyna, przedstawiciel KNP w Piotrkowie.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: naborobywatelski@gmail.com.


Zainteresował temat?

19

4


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Drugi po prezesie ~Drugi po prezesie (Gość)04.10.2014 13:53

"luzik" napisał(a):

Owszem, podatki są potrzebne, ale wyłącznie na cele wspólne, czyli takie, które służą wszystkim. Przykładem takiego celu jest zapewnienie bezpieczeństwa, oświetlenie, sprzątanie i odśnieżanie ulic itp. Co do poblicznej opieki medycznej, to nie uważam tego za cel wspólny, poza tym system ten jest niesprawiedliwy. Jednemu zabierają na NFZ 200 złotych, a innemu 1000 złotych, a zarówno jeden, jak i drugi mają taki sam zakres dostępu do świadczeń - najczęściej kiepskiej jakości. Wystarczy zostawić pieniądze w kieszeniach Polaków, a oni sami muszą wtedy zadbać o swoje zdrowie. Jedni zdecydują się na opłacanie dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego, a inni postawią na zdrowy tryb życia. W ten sposób ludzie staną się odpowiedzialni za siebie, a nie państwo - jak to ma miejsce obecnie.

20


Czas na ZMIANY ~Czas na ZMIANY (Gość)04.10.2014 08:58

"Jacoppo" napisał(a):
"Czas na zmiany"? No proszę nie żartować. Mimo że wielokrotnie Wasza partia udowadniała, iż mało różni się od PO czy PiSu, to jeszcze śmieszniejsze jest sugerowanie, że zmiana ekipy Sz.P.Chojniaka na Waszą jest jakąś zmianą. :)


Bądź spoko! Grzegorz Lorek nie będzie zaciągał pożyczek pod zastaw szkół i przedszkoli jak zrobił to Krzysztof Chojniak.
Jest z wykształcenia prawnikiem, był przez 5 lat europosłem w Brukseli, ma olbrzymie doświadczenie samorządowe, był radnym Semiku Woj. Łódzkiego etc. Żona jest lekarzem pediatrą. Grzegorz Lorek jest do bólu uczciwym, religijnym człowiekiem ale nie fanatykiem. Tylko on może wygrać z Chojniakiem w drugiej turze wyborów bo w I Chojniak nie wygra jak miało to miejsce w 2010 kiedy kandydatem na prezydenta Piotrkowa był Piotr Masiarek który potwierdził, że bliżej mu don Razem dla Piotrkowa niż do PiS.

31


luzik luzikranga03.10.2014 21:07

"Jacoppo" napisał(a):
jak mawiał śp. Milton Friedman, cięcia podatków są ZAWSZE dobre. Musimy dążyć do tego, by jak najwięcej pieniędzy zostawało w kieszeni obywatela, bo matematyka tutaj nie zawodzi. Obojętnie jak, człowiek lepiej zarządzi swoimi pieniędzmi niż urzędnik


Głupota nie boli - tylko nachodzić się trzeba. W tym przypadku - po klawiaturze.
Policz, czy stać by cię było na pokrycie pełnych kosztów leczenia, zwłaszcza w przypadku choroby ciężkiej i przewlekłej. No pokaż ten wzór matematyczny!
To tylko jeden z przypadków pokazujący konieczność istnienia sfery publicznej. Podatki być muszą, bo żyjemy w społeczeństwie, nie zaś w zatomizowanych grupach, albo każdy dla siebie. Powoływanie się na mędrców typu Milton Friedman świadczy o tym, że niekoniecznie rozumiesz istotę społeczeństwa. Oczywiście, kwestia tego, ile naszych pieniędzy zostaje w naszych kieszeniach jest bardzo istotna. Równie istotna jest kwestia sprawności zarządzania pieniędzmi oddawanymi przez nas do wspólnej kasy. Ale marzyć o anarchii?

Komentarz był edytowany przez autora: 03.10.2014 21:08

02


PRECZ Z KOMUNĄ ~PRECZ Z KOMUNĄ (Gość)03.10.2014 14:53

"Exploit" napisał(a):

Ale KNP nigdy nie doszedł do władzy, więc nie mógł nic zmienić.

10


tarte placki ~tarte placki (Gość)03.10.2014 13:39

Ktoś, kto mówi, że nigdy nie zagłosuje za podniesieniem podatków jest hipokrytą. To działanie na szkodę miasta. Choćby ze względu na inflację. Poza tym już niebawem budżet miast będzie kreowany przez RIO i radni nie będą mieli w tej kwestii nic do powiedzenia. Stawki podatkowe można obniżać poprzez preferencyjne stawki dla wybranych grup, czy przedsiębiorców. Stworzyć odpowiedni klimat do inwestowania. Takiego w Piotrkowie w tej chwili nie ma. Niepodwyższanie podatków to jednak tragiczne rozwiązanie.

16


Exploit ~Exploit (Gość)02.10.2014 23:55

Dlaczego czas wielkich zmian następuje TYLKO przed wyborami a po wyborach nic się nie zmienia, bądź jest jeszcze gorzej???

72


Jacoppo Jacopporanga02.10.2014 22:46

"Czas na zmiany"? No proszę nie żartować. Mimo że wielokrotnie Wasza partia udowadniała, iż mało różni się od PO czy PiSu, to jeszcze śmieszniejsze jest sugerowanie, że zmiana ekipy Sz.P.Chojniaka na Waszą jest jakąś zmianą. :)

26


#CzasNaZmiany ~#CzasNaZmiany (Gość)02.10.2014 21:41

04.10.2014 o godz. 17.00 zapraszam Państwa na konwencję samorządową PIS #CzasNaZmiany
z udziałem wice prezesa Prawa i Sprawiedliwości Antonim Macierewiczem. Na spotkaniu zaprezentowani zostaną Państwu kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do rady miasta i jednostek samorządowych w powiecie. W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie również nasz program wyborczy, przedstawimy Pańśtwu co chcemy w Piotrkowie zrobić w nadchodzącej kadencji samorządowej. Pokazemy co można zrobić, dlaczego nie popieramy obecnej władzy. Zapraszamy. Wstęp wolny.
4.10.2014 godz. 17.00
Hotel Mercure Piotrków Trybunalski.
ul. Armii Krajowej 22c
http://www.marcinpietras.pl

Komentarz był edytowany przez autora: 02.10.2014 21:56

14


Jacoppo Jacopporanga02.10.2014 19:46

"bolek" napisał(a):
kompromisuje


czy naprawdę takie komentarze mamy brać na poważnie? :)
Drogi K.Z., jak mawiał śp. Milton Friedman, cięcia podatków są ZAWSZE dobre. Musimy dążyć do tego, by jak najwięcej pieniędzy zostawało w kieszeni obywatela, bo matematyka tutaj nie zawodzi. Obojętnie jak, człowiek lepiej zarządzi swoimi pieniędzmi niż urzędnik, który jeszcze musi przecież zarobić.

51


mals ~mals (Gość)02.10.2014 19:09

do OVK: Wymyśl coś innego, bo w kółko piszesz jeden słaby tekst!A na kogo mają głosować? Pewnie na PIO, które tak marnie pcha się do koryta hehe....

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat