Obchody Święta Niepodległości w gminie Grabica

ePiotrkowRegion Środa, 13 listopada 20190 2536
Obchody Święta Niepodległości w gminie Grabica rozpoczęły się w tym roku od uroczystej mszy św. w kościele w Szydłowie. Po nabożeństwie ks. proboszcz Maciej Paramuszczak zorganizował inscenizację z życia św. Marcina – biskupa Tours. Nie lada atrakcją było przybycie na koniu rzymskiego legionisty, który oferował mieszkańcom kubek gorącej żołnierskiej grochówki. Całe wydarzenie uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica.

Ładuję galerię...

Po południu w kościele św. Wojciecha w Krzepczowie zorganizowano główne obchody Narodowego Święta Niepodległości, których organizatorami byli ks. proboszcz Adam Stańdo, starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak i wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński. Uroczystości zainaugurowała msza w intencji ojczyzny, której przewodniczył bp Ireneusz Pękalski. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy powiatu, przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych, kościelnych, stowarzyszeń organizacji pozarządowych, delegacja Państwowej Straży Pożarnej, dyrektorzy placówek oświatowych i pocztów sztandarowych. W gościnnych progach krzepczowskiej świątyni odbył się okolicznościowy koncert Polskiego Chóru Męskiego. Grupa pod dyrekcją Piotra Jańczaka należy do czołowych zespołów amatorskich w Polsce. W trakcie uroczystości został wykonany utwór „Missa Film Stetinum”, na który składają się części stałe mszy świętej (Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus i Agnus Dei) w opracowaniu na orkiestrę, chór męski i solistów. Można było także usłyszeć najwybitniejszych solistów polskich i światowych scen operowych: Adama Sobierajskiego – tenor, Marcina Pomykałę – tenor, Jarosława Bręka – baryton oraz Dominika Opalińskiego - bas. Po mszy wykonano utwory patriotyczne i światowe przeboje w aranżacji na chór męski i solistów.

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Grabicy) 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat