Obchody Dnia Edukacji Narodowej w gminie Grabica

ePiotrkowRegion Środa, 16 października 20191 2071
We wszystkich szkołach gminy Grabica zorganizowano obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystych akademii uczniowie podziękowali nauczycielom za trud i okazane serce symbolicznym kwiatkiem, wierszem i piosenką.

Ładuję galerię...

Podczas tegorocznych obchodów najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet szkolnej społeczności. W uroczystościach udział wzięli wójt, przedstawiciele Rady Gminy, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. - Oświata to jeden z priorytetów dla samorządów, również tego gminy Grabica, dlatego przeznacza się na nią znaczną część środków z budżetu, by edukacja była na najwyższym poziomie, a uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju – mówi wójt Krzysztof Kuliński.

 

Z początkiem nowego roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie zyskali nowe miejsce do nauki – eko pracownię pod chmurką, którą uroczyście otworzyli wójt, przewodniczący Rady Gminy Dariusz Kalisiak, dyrektor szkoły Jarosław Janczak, przewodniczący Rady Rodziców Kamil Tarnawski oraz uczniowie. W nowo utworzonym punkcie dydaktycznym „Brzózka” znalazły się się m.in. tablice dydaktyczne, gry edukacyjne, stacja meteorologiczna, a także budki i karmniki dla ptaków. Pojawiła się również altana z ławkami do przeprowadzania zajęć na świeżym powietrzu. W ramach zadania nasadzone zostały również nowe drzewa i krzewy. Całkowita wartość zadania wyniosła 53 tys. 879,76 zł, wartość dotacji ze środków WFOŚiGW w Łodzi to 48 tys. 216 zł.

 

Nową eko pracownią pod chmurką („Botanik”) może pochwalić się także Szkoła Podstawowa im. J. Porazińskiej w Boryszowie. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 56 tys. 630,99 zł, z czego ponad 49 tys. pochodzi z dotacji udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

 

(materiały: UG Grabica) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.10.2019 19:34

Zlikwidować Kartę Nauczyciela !

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat