Obchody 77. rocznicy zbrodni katyńskiej w Moszczenicy

ePiotrkow Poniedziałek, 10 kwietnia 20173 6341
Uroczystości powiatowe związane z obchodami 77. rocznicy zbrodni katyńskiej odbyły się w poniedziałek w Szkole Podstawowej w Moszczenicy. Odbył się m.in. apel upamiętniający męczeńską śmierć dwóch oficerów WP i policjanta.

Ładuję galerię...

Wójt gm. Moszczenica Marceli Piekarek cieszy się, że Starostwo Powiatowe zdecydowało się na ich organizację właśnie w gminie, którą on zarządza. - Myślę, że dlatego wybrana została Moszczenica, ponieważ co roku podtrzymujemy wartości patriotyczne. Zamordowani przed 77 laty i ci, co zginęli w katastrofie smoleńskiej przed 7 laty, to była elita polskiej inteligencji, z której my wszyscy, a szczególnie młode pokolenie powinni czerpać wzorce.

 

- Pochylmy się z szacunkiem przy tablicy katyńskiej, bohaterów ziemi moszczenickiej, aby pamięć o tej straszliwej zbrodni była nadal żywa w pokoleniach naszego narodu – mówiła do zgromadzonych Jolanta Kujawska-Wężyk, dyr. Szkoły Podstawowej w Moszczenicy. – Dziś przychodzimy tutaj nie po to, aby nienawidzić, ale po to, żeby pamiętać. Przecież zginęli najlepsi obywatele RP – dodał starosta piotrkowski Stanisław Cubała.

 

W trakcie uroczystości odbył się m.in. Apel Katyński upamiętniający męczeńską śmierć por. Michała Antosiaka, aspiranta policji Andrzeja Góry i ppor Leszka Heinzla. - Po tylu latach wrócił do miejscowości, z której wyszedł na wojnę – podkreśla prawnuczek oficera Wojska Polskiego, Leszek Heinzel.  – Teraz możemy o tej zbrodni mówić, przez wiele lat sekretarze partii różnej maści byli strażnikami tej tajemnicy. 

 

Poza tym podczas uroczystości można było wysłuchać prelekcji dr Tomasza Szczepańskiego z Muzeum Katyńskiego.

 


Zainteresował temat?

10

3


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gość ~Gość (Gość)11.04.2017 16:03

Nie, nie było Mazura był apel Smoleński.

22


anty-pis ~anty-pis (Gość)11.04.2017 15:47

Władze samorządowe mogą upamiętniać śmierć polskich oficerów w Katyniu,natomiast pisokatole mają to w d..ie,wolą cyrk smoleński.
Żaden tyfus pisowski nie pojechał do Smoleńska czy Katynia,wolą burdel z Warszawie robić!!!
Banda psychopatycznych degeneratów!

53


subiekt ~subiekt (Gość)11.04.2017 09:51

a Mazur był?

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat