OSiR już myśli o zimie

Strefa FM Niedziela, 15 października 20178 2855
Choć mamy jeszcze październik to Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie już intensywnie przygotowuje się do sezonu zimowego.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

To już 11 sezon, kiedy w Piotrkowie funkcjonować będzie miejska ślizgawka. - Przygotowania rozpoczęliśmy odpowiednio wcześniej, lodowisko jest rozłożone. Naszym ambitnym zamiarem, ale też do tej pory nie zrealizowanym, jest czas otwarcia lodowiska. Chcemy wystartować zawsze w okolicy 11 listopada, jednak co roku słabo nam to wychodzi. Tym razem to my chcemy zaskoczyć pogodę. Wszystko zależy warunków, np. opadające liście, które mogą nam zanieczyścić budowaną nawierzchnię. Rozłożyliśmy wcześniej kapilary i bandy, myślę, że dzięki temu unikniemy tych zagrożeń. W okolicach listopada będziemy próbować zalewać lodowisko – mówi Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie.

 

 

Miejskie lodowisko nie jest jedyną atrakcją dla miłośników zimowego sportu. W ubiegłym roku na stadionie miejskim Concordia po raz pierwszy powstała trasa do narciarstwa biegowego. Amatorzy biegówek również w tym roku będą mogli korzystać z trasy. – Ubiegłoroczne doświadczenie wyraźnie nas motywuje do tego działania, by na stadionie miejskim po raz drugi wytyczyć trasę biegową dla narciarzy. Wtedy będzie można nieodpłatnie korzystać ze stadionu miejskiego i pobiegać sobie na nartach – dodaje dyrektor Heinzel.

 

Przypominamy, że od niedzieli (15 października) przy ul. Belzackiej można już grać w tenisa na kortach w hali balonowej.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.10.2017 19:45

Popis dali przy balonie ręce opadają zero organizacji oraz przewidywalności.Ciekawa kto odpowie za ten bałagan???Osoby grające psy na tych nieudacznikach wieszają!!!

32


Heinzel! ~Heinzel! (Gość)15.10.2017 15:13

Zakładaj narty i biegnij do Gajkowic.

61


kruciak ~kruciak (Gość)15.10.2017 18:38

pewnie wszystko będzie płatne i jak ma być w sporcie dobrze jak za wszystko trzeba płacić zero rozwoju dla młodych

20


Bywalec kortów ~Bywalec kortów (Gość)15.10.2017 18:13

Z tego co widziałem to przygotowania do zimy trwają non stop - kort na górze nie był w tym roku czynny!

10


his. ~his. (Gość)15.10.2017 15:24

cyt. "Tym razem to my chcemy zaskoczyć pogodę" ..Panie dyrektorze ostrożnie. Wstrętny Kasawery obalił drzewo w pobliżu kortów i tylko to ,że przewrócone drzewo oparło się o inne nie spowodowało większych szkód. Ale może pojawić się jakiś inny Ksawery czy Dionizy i....Drzewostan w Parku Poniatowskiego zresztą marnie wygląda. Każde przewrócone przez Ksawerego drzewo było wewnątrz spróchniałe...Kwestia kiedy przewrócą się następne jest tylko kwestią czasu. Z pogodą w naszym klimacie nikt zresztą nie wygrał....taki mamy klimat.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat