OSP w Kamocinie świętowała swoje 100-lecie

Region Poniedziałek, 02 lipca 20180 4124
Ochotnicza Straż Pożarna w Kamocinie ma już 100 lat. Z tej okazji w niedzielę 24 czerwca strażacy zaprosili druhów, mieszkańców i przedstawicieli władz do wspólnego świętowania. Obchody rozpoczęto mszą świętą, po której zaprezentowano historię jednostki. Zasłużonym strażakom wręczono medale i odznaczenia za zasługi dla pożarnictwa.

Uroczystość odbyła się przed remizą OSP, nie zabrakło okolicznościowych przemówień, podziękowań i gratulacji. Z okazji setnej rocznicy wójt Krzysztof Kuliński docenił zaangażowanie i pracę druhów z Kamocina, wręczając im pamiątkowe plakiety.

 

Jednostka w Kamocinie jest bardzo aktywna. Strażacy brali udział w wielu akcjach ratowniczych podczas pożarów, zagrożeń ekologicznych, klęsk i innych zdarzeń. OSP Kamocin dysponuje nowoczesnym sprzętem przeciwpożarowym oraz dobrze wyposażoną salą wiejską. Drużna odnosi sukcesy, zajmując czołowe lokaty w zawodach pożarniczych i sportowych. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Gminy w Grabicy straż może sprawnie działać i rozwijać swoje szeregi oraz uzupełniać sprzęt, który sprawia, że jednostka jest mocnym ogniwem w dbaniu o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców.

 

- To piękny jubileusz, na który swoją postawą i zaangażowaniem pracowało wiele pokoleń druhów i mieszkańców, którzy do dziś podtrzymują tę tradycję – mówi wójt Krzysztof Kuliński. - To również okazja do wyrażenia wdzięczności, szacunku i podziękowań dla tych, którzy w 1918 roku powołali Straż Pożarną w Kamocinie.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat