OREADA zaprasza na świąteczno-noworoczny koncert online

ePiotrkowRegion Czwartek, 31 grudnia 20201 1445
Mimo stanu epidemii i związanych z nim obostrzeń, OREADA wciąż gra i tworzy. Dopiero co pochodzący z Woli Moszczenickiej zespół zaprezentował w Internecie fragment koncertu zarejestrowanego w październiku w Krakowie w ramach cyklu Luneta Nocą, a teraz, ze świątecznymi życzeniami pomyślności, zaprasza na cały KONCERT ONLINE.
fot.: OREADA

Wydarzenie zostało zarejestrowane w przepięknym Dworze na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach, a więc w samym sercu „Sandomierskiej Toskanii” i od premiery, dostępne jest w serwisie YouTube.

 
- Bardzo tęsknimy za koncertami i spotkaniami z publicznością, dlatego z wielką radością wybraliśmy się do Przybysławic, by zrealizować koncert z cyklu wydarzeń świąteczno-noworocznych organizowanych przez Dwór na Wichrowym Wzgórzu i firmę Czak Music. Trudno się gra, gdy nie ma braw, gdy nie słyszymy i nie widzimy reakcji i emocji słuchaczy. Z wieloma naszymi odbiorcami mamy kontakt, dlatego wiemy, że tęsknią nie tylko za uczestnictwem w imprezach kulturalnych, ale za całą tą atmosferą towarzyszącą tym wydarzeniom. Czujemy, że grając koncert online przywołujemy miłe wspomnienia, ale i dajemy nadzieję na szybki powrót do normalności. Sami mocno w to wierzymy – mówi wokalistka zespołu OREADA, Kasia Biesaga.


Podczas koncertu OREADA zaprezentowała materiał w większości pochodzący z debiutanckiej płyty pt. „Mówili mi ludzie”, której premiera miała miejsce w marcu 2020 roku. Choć epidemia pokrzyżowała artystom plany koncertowe (w tym sezonie OREADA miała wystąpić ponad 60 razy), to zespół zdążył zaangażować się w kilka wydarzeń online (m.in. dostępny w Internecie koncert live w łódzkim ArtKombinacie na Scenie Monopolis), zająć I miejsce podczas 2. Internetowego Festiwalu Piosenki Uziemionej DOMÓWKA, a w czasie od lipca do października zagrać kilkanaście koncertów plenerowych i klubowych z udziałem publiczności (w tym swój setny koncert).

 

Utwór pt. „Głos”, czyli singiel zapowiadający debiut OREADY, kilka tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu Parady Przebojów Radia Dla Ciebie, a sam album spotkał się z uznaniem wielu recenzentów i redaktorów, zyskując tytuł Płyty Tygodnia m.in. w Polskim Radiu Rzeszów, Radiu Wnet czy Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej.

 

Aktualnie płyta walczy o tytuł Płyty Roku 2020 w kategorii „SPOZA…czyli PŁYTA Z INNEJ MUZYCZNEJ BAJKI” w poetyckim plebiscycie Radia Centrum. 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fan spoza ~fan spoza (Gość)31.12.2020 12:31

Trzymam kciuki!

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat