ODA zaprasza na wystawę

ePiotrkow Czwartek, 05 grudnia 20130 1203
Już w piątek (6 grudnia) odbędzie się wernisaż wystaway pokonkursowej Kaliskiego Biennale Rysunku i Malarstwa "Próba 1". Początek o godzinie 19.00 w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5.

Cel konkursu najlepiej formułują słowa Jana Tarasina z Albumu „Tarasin, Rzeczy, Sytuacje   i...” „Natura komplikuje swoje twory, gdyż mają one spełniać coraz nowsze, coraz bardziej złożone zadania i osiągać coraz różnorodniejsze, czasem niemal przeciwstawne cele. W sztuce podobne procesy udają się tylko tym, którzy potrafią ominąć pułapki zastawione przez eklektyczne, formalno - stylowe mariaże. Którzy sprzeczności rodzącej się komplikacji potrafią stopić w monolityczną tendencję niezależną od jakichkolwiek formalnych uwarunkowań. Ale mimo tylu porażek i połowicznych sukcesów, sztuka ciągle ponawia próby. Ten niewdzięczny proces, często ginący za fasadami wyeksponowanych zewnętrznych cech, bez przerwy angażuje naszą świadomość i wyobraźnię”.

Wystawa będzie czynna do 12.01.2014 r.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat