ODA zaprasza na wernisaż wystawy Pauliny Adaszek

ePiotrkow Środa, 04 listopada 20200 830
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę Pauliny Adaszek "11000/39 steps". Wernisaż odbędzie się 13 listopada o godz. 19 w siedzibie Ośrodka przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa czynna będzie do 6 grudnia.

"11000/39" stanowi projekt odwołujący się do codziennego funkcjonowania współczesnego społeczeństwa. Cykl dwunastu prac komentuje dwanaście ostatnich miesięcy z życia artystki. Okres w połowie pochłonięty przez czas lockdownu i zmiany dotychczasowego sposobu funkcjonowania. Prace zestawione zostają z fotografią komentującą aktywistyczne zaangażowanie w bieżące sprawy społeczeństwa.

 

Paulina Adaszek
ur. w 1997 w Piotrkowie Tryb. W 2019 roku ukończyła wzornictwo przemysłowe na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz na Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Obecnie pracuje jako grafik, motion designer, Vj oraz fotograf.
Swoje działania w dziedzinie sztuk wizualnych zaczęła jeszcze w Piotrkowie, a dokładniej w Ośrodku Działań Artystycznych, między innymi na autorskiej wystawie "Tożsamość" w 2012 roku. Aktualnie współtworzy kolektyw wizualny Visual Family Collective oraz odpowiada za szatę graficzną cyklu wydarzeń muzycznych Duel oraz Warehouse Systems Detroit. Działania Vj-skie, które zaczęła 2 lata temu, miała okazję pokazać na takich festiwalach jak Audioriver, Sanatorium Dźwięku, L'tronica, PiotrkOFF czy Upper, urodzinach grupy Oramics, a także na wielu łódzkich jak i warszawskich eventach. W swoich pracach głównie fascynuje się obserwacjami ludzi i środowiska, społeczeństwa. To, co zaobserwuje, przekłada na geometrie i abstrakcyjne kształty, co służy jej za narzędzie pracy. Tematy, które porusza najczęściej to korelacja człowiek-technologia.

 

 

(materiały organizatora) 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat