O turystyce nad Pilicą opowiedzą w gminie Aleksandrów

Strefa FMRegion Wtorek, 10 lipca 20180 2789
Konferencja popularno-naukowa "Potencjał Turystyczny Środkowego Nadpilicza", odbędzie się w gminie Aleksandrów, już w najbliższy piątek 13 lipca. Wydarzenie zaplanowane zostało na godzinę 15.00, w świetlicy wiejskiej w Skotnikach. W sobotę dla wszystkich uczestników przewidziany został natomiast spływ kajakowy.

- Na terenie naszej gminy, w okresie wakacyjnym, zostało przewidzianych wiele imprez o charakterze kulturalnym, turystycznym, rekreacyjnym oraz sportowym. Bardzo ważnym elementem letniego kalendarza są konferencję popularno-naukowe, które organizujemy już od 3 lat. W piątek (13.07)odbędzie się kolejne tego typu wydarzenie, z czego jesteśmy niesamowicie dumni - powiedział Paweł Mamrot, sekretarz gminy Aleksandrów.

 

Podczas konferencji swoje prelekcje zaprezentuje m.in Michał Skoczylas z Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Artur Zieliński z Instytutu Geografii z UJK w Kielcach, Wiktor Pietrzyk z Muzeum Regionalnego w Opocznie oraz Paweł Mamrot, sekretarz gminy Aleksandrów.

 

Całe przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Aleksandrów, Prezes Oddziału PTTK w Żarnowie oraz Prezes Porozumienia oddziałów PTTK województwa łódzkiego.

 

 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat