O nietypowych sojusznikach w wojnie polsko-bolszewickiej. IPN zaprasza na wykład

ePiotrkow Środa, 27 listopada 20191 1049
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza na kolejne spotkanie w ramach „Akademii Niepodległości”. Tym razem słuchacze będą mogli wysłuchać wykładu dr. Macieja Hubki (pracownika Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim) „Od wileńskiej wyprawy po ukraińskie stepy – nietypowi sojusznicy w wojnie polsko-bolszewickiej”.

„Akademia Niepodległości” to rozpoczęty w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy 1921 r.) cykl spotkań, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawiają – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

 

Spotkanie odbędzie się 28 listopada (czwartek) o godz. 17.00 w Instytucie Historii UJK Filia w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Słowackiego 114/118, budynek „B”, sala nr 14). Wstęp wolny.

 

 

 

 

(materiały: IPN Łódź) 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

juzek ~juzek (Gość)27.11.2019 21:01

A kiedy IPN przygotuje odczyt na temat strzelania do chłopów i robotników przez towarzyszy Piłsudskiego i spółki?

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat