O krok od kompromitacji: STAL - CONCORDIA 0:1

Strefa FM Poniedziałek, 05 maja 20080
Faworyt meczu Stal Głowno - Concordia Piotrków mógł być tylko jeden. Concordia walczy o awans do pierwszej ligi, a gospodarze to najsłabszy zespół trzeciej ligi. Zespół, który dotychczas wywalczył tylko cztery punkty. Z 24 rozegranych spotkań przegrał aż 22, raz tylko wygrał i raz zremisował.
Wydawało się, że Concordia wygra ze słabiutką Stalą i to wysoko. Do 86 minuty meczu zespół Sławomira Majaka bił jednak głową w mur. Wtedy sędzia podyktował rzut wolny w odległości około 25 metrów od bramki Stali. Do piłki podszedł Rafał Kubiak i przepięknym strzałem zdobył gola. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki obok bezradnego Kennetha Nijanny.
W ostatniej minucie spotkania Concordia mogła strzelić drugiego gola, ale strzał Dariusza Kozubka trafił w słupek.
Po tym zwycięstwie piotrkowscy piłkarze zajmują nadal trzecie miejsce w tabeli. Na sześć kolejek przed końcem mają dwa punkty straty do prowadzącego duetu - drużyn Dolcanu Ząbki i Freskovity-Ruchu Wysokie Mazowieckie.
Następny mecz Concordia rozegra na własnym boisku. W sobotę (10 maja) o 17:00 piotrkowianie zmierzą się z Wigrami Suwałki.