O gender w biurze poselskim

ePiotrkow Wtorek, 03 czerwca 201449 14310
Radny piotrkowskiej Rady Miasta Szymon Miazek oraz Federacja Młodych Socjaldemokratów zorganizowali w poniedziałek w biurze posła Artura Ostrowskiego debatę "Gender: nauka czy ideologia?"

Debata była odpowiedzią na marcowe spotkanie „Zagrożenia ideologią gender”, podczas którego poseł Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz nazwała zwolenników teorii gender „zbokami i pedofilami” oraz stwierdziła, że „genderystami kieruje jedynie popęd płciowy”. Gościem specjalnym lewicowej debaty była sekretarz generalna Forum Kobiet Katarzyna Piotrowska, która udowadniała, że gender to nie jest ideologia, ale nauka.

- Gender to suma zachowań, stereotypów i ról przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w społeczeństwie, w ramach kultury i w drodze socjalizacji, ale niekoniecznie wynikających bezpośrednio z biologicznych różnic w budowie ciała między płciami. Według teorii gender, często cechy uznawane za genetycznie przypisane mężczyźnie bądź kobiecie kształtują się na etapie wychowania i socjalizacji. Przykładem niech będzie fakt, że to właśnie gender spowodowało, że urlopy z tytułu urodzenia dziecka mogą brać także mężczyźni, podobnie jak zwolnienia z powodu choroby dziecka. Nauka o gender wywodzi się z socjologii, a gender studies to kierunek, który powstał w USA w latach 80. XX wieku, a od wielu lat jest szeroko rozpowszechniany także na polskich uczelniach. Określa płeć w kontekście kulturowym, odnosi się więc do psychiki człowieka. Nie dopuszcza do dyskryminowania ludzi. Głosi, że w demokratycznym państwie nie powinno być osób równych i „równiejszych”, a „inny” nie znaczy gorszy – tego właśnie można było dowiedzieć się podczas debaty w Piotrkowie.

Na koniec radny Szymon Miazek podkreślił, że nie można zamienić walki o równość obywateli w konserwatywny bełkot o szatanie, który nosi imię gender.


Zainteresował temat?

22

20


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kobieta ` ~kobieta ` (Gość)11.06.2014 16:10

Nie możemy pozwolić na to, żeby szeroka dyskusja medialna wywoływana przez środowiska konserwatywne na temat gender zakłamywała naukę i zakrzywiała rzeczywistość. Dobrze, że doszło do tej debaty!

36


cirri ~cirri (Gość)08.06.2014 13:43

Kiedyś polskie społeczeństwo było konserwatywne, pełne stereotypów i uprzedzeń. Dzisiaj często jest inaczej. Świat się zmienia i polska mentalność się zmienia. Oby Piotrków też się zmienił!

27


Al Bundy Al Bundyranga07.06.2014 21:06

"luzik" napisał(a):
Natomiast Al-Bundy (...) mógłby pociągnąć temat wyjątkowego uprzywilejowania kobiet w relacjach rodzinnych, co niejednokrotnie prowadzi do zdziczenia bab


To uprzywilejowanie ma miejsce nie tylko w relacjach rodzinnych. Kobiety mają przyzwolenie na specyficzne zachowania, zarówno w codziennym życiu jak i w internecie, za które facet zostałby nie tylko wyśmiany, ale czasem i zlinczowany...
Kobiety zamiast cieszyć się z różnic pomiędzy płciami i przywilejów, jakie im przysługują, chcą jakiegoś mitycznego "równouprawnienia". Ale to "równouprawnienie" w ich mniemaniu nie polega na faktycznie równym traktowaniu, tylko na bardzo specjalnych przywilejach (np. parytety na listach wyborczych czy parytety w zarządach firm lub kadrze kierowniczej). Zresztą kto by tam zrozumiał, o co babom chodzi, skoro one same dobrze nie wiedzą, czego właściwie chcą... Przysłowie, że babie i sam diabeł nie dogodzi nie wzięło się zapewne znikąd.
A gender to ideologia, a nie nauka.
***
Na koniec taki suchar na poprawienie humoru:
W pewnym mieście powstał sklep, w którym każda kobieta mogła sobie kupić męża. Miał sześć pięter, a jakość facetów rosła wraz z każdym piętrem. Był tylko jeden haczyk: jak już kobieta weszła na wyższe piętro, nie mogła zejść niżej, chyba że prosto do wyjścia bez możliwości powrotu.
Wchodzi więc tam pewna babka poważnie zainteresowana kupnem męża. Na pierwszym piętrze wisi tabliczka: "Mężczyźni tutaj mają pracę".
To już coś, mój były nawet roboty nie miał - pomyślała kobieta - ale zobaczę, co jest wyżej.
Na drugim piętrze był napis: "Mężczyźni tutaj mają pracę i kochają dzieci".
Miło, ale zobaczymy, co jest wyżej - pomyślała.
Na trzecim piętrze była tabliczka: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci i są niesamowicie przystojni".
No, coraz lepiej - pomyślała - ale wyżej, to musi być już super.
Na czwartym piętrze można było przeczytać: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci, są niesamowicie przystojni i pomagają przy pracach domowych".
Słodko, słodko... - myśli babka. - Ale chyba wejdę piętro wyżej.
Na piątym piętrze stało: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci, są niesamowicie przystojni, pomagają przy pracach domowych i są diabelnie dobrzy w łóżku".
No niesamowite, wręcz cudownie - pomyślała kobieta - ale jak tu jest tak wspaniale, to co musi być piętro wyżej!?!
Na szóstym piętrze BARDZO zdziwiona kobieta przeczytała: "Na tym piętrze nie ma żadnych facetów. Zostało ono stworzone tylko po to, aby udowodnić, że babom za cholerę nie można dogodzić...".

;)

Komentarz był edytowany przez autora: 07.06.2014 21:10

30


luzik luzikranga07.06.2014 15:57

"tutaj" napisał(a):
kryzys w związku


Kryzys - w związku z czym? W związku ze stanem psychicznym paru osób wypowiadających się na forum? Aż tak bardzo nie pżeszywam tego śfiata!
Co się tyczy czasu - to obskoczyłem już cały epiotrkow i DŁ, i Onet pomiędzy drugim daniem i deserem. A teraz napiję się piwa.

31


Ivan ~Ivan (Gość)07.06.2014 13:58

"tutaj" napisał(a):
Luzik, masz kryzys w związku?


Dobrze niuchasz kobito. Po ilości godzin spędzanych przy kompie i kupie tworzonych przez nich wpisów pewne jest, że luzik jak i Al Bundy oraz ten oszołom 97-300 niespecjalnie mają co do roboty. A kobieta - dom, rodzina, dzieci, angażują czas. Nie ma rodziny ale mam kobietę - wiem ile czasu wymaha "adorowanie" jej, cokolwiek to znaczy he he. Wielce prawdopodobne, że obu panów kobity rzuciły - przecież jak oni im w domu tak marudzili, jak tu na forum, to powiedziały tym nudziarzom baj baj.

41


97-300 97-300ranga07.06.2014 12:50

"tutaj" napisał(a):
ie, luzik przecież dzieciaty jest.

A kto mu je zrobił?

23


tutaj tutajranga07.06.2014 12:34

Nie, luzik przecież dzieciaty jest. Ale strasznie się zdenerwował na baby.

21


97-300 97-300ranga07.06.2014 12:29

"tutaj" napisał(a):
Luzik, masz kryzys w związku?;)

chcesz powiedzieć że to pederasta ?

24


tutaj tutajranga07.06.2014 12:24

Luzik, masz kryzys w związku?;)

31


luzik luzikranga07.06.2014 00:09

Panu Miazku i innym aktywistom "gender" polecam rzecz starą, ale jarą: film "Seksmisja" w reżyserii J.Machulskiego. Zobaczyta, zrozumita - pogadamy.
Natomiast Al-Bundy pytający o to:

"Al-Bundy" napisał(a):
gdzie kobiety mają inne prawa niż mężczyźni?

mógłby pociągnąć temat wyjątkowego uprzywilejowania kobiet w relacjach rodzinnych, co niejednokrotnie prowadzi do zdziczenia bab, które rozwalają wszystko, bo wszystko musi funkcjonować według ich aktualnego widzimisię. Czy widziałeś Alu babską zaborczość, brak szacunku dla innych i tępy upór? Czy słyszałeś, żeby któryś z tych feministycznych babsztyli odniósł się do tego zagadnienia ?

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat